Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Ratusz rozbuduje strefę płatnego parkowania. Będzie 338 nowych kamer i aplikacja mobilna

Dodano: 03.04.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Ruszył przetarg polegający na rozbudowie systemu Strefy Płatnego Parkowania. Docelowo zostanie zainstalowanych 338 kamer, których zadaniem będzie monitorowanie 2200 miejsc parkingowych. Mają zacząć działać do 16 listopada 2020 roku.

Docelowo rozbudowa systemu do obsługi strefy płatnego parkowania służyć ma do opomiarowania liczby miejsc parkingowych w mieście, toteż zadania jakie stoją przed przyszłym wykonawcą wiążą się z przeprowadzeniem analizy oraz uruchomieniem systemu. Do realizacji celu potrzebne będzie 338 kamer, które monitorować będą 2200 miejsc parkingowych.

To nie koniec nowości. Planowane jest również stworzenie aplikacji mobilnej dla mieszkańców, w której znajdziemy informacje o zajętych miejscach w stosunku do wszystkich miejsc dostępnych, informację o stanie miejsc parkingowych zwizualizowanych na podkładzie mapowym, informację o statusie kamer (online/offline) na podkładzie mapowym oraz moduł zarządzania informacjami wyświetlanymi na tablicach zmiennej treści.

Kamery znajdą się na 57 ulicach miasta, to m.in. strefy płatnego parkowania przy ul. Szopena, Sobieskiego, Słowackiego, Piłsudskiego, Naruszewicza, Lubomirskich, Mickiewicza, Lisa-Kuli, Langiewicza, Kopernika, Jałowego, Jagiellońskiej, Grottgera, Cieplińskiego, Chrzanowskiej oraz Asnyka.
Reklama
Warto wspomnieć, że dodatkowymi celami inwestycji jest usprawnienie pracy służb odpowiedzialnych za utrzymanie dróg oraz przyśpieszenie reakcji na zdarzenia losowe, jakim mogą być m.in. wypadki drogowe. Dodatkowym atutem jest też fakt, że nowy system pozwoli zmniejszyć ilość aktów wandalizmu, w których sprawcy uchodzą bezkarnie.

Poza tym wybudowanych zostanie dodatkowych 10 tablic zmiennej treści, których zadaniem będzie wyświetlanie informacji o stanie zajętości miejsc parkingowych. Pracę nad wprowadzeniem w życie wszystkich powyższych nowości mają zostać zakończone do 16 listopada 2020 roku.

Na oferty zainteresowanych wykonawców miasto czeka do 8 maja br. W Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta Rzeszowa widzimy, że władze miasta na inwestycje zamierzają przeznaczyć 9 160 730 zł. Inwestycja została dofinansowana z funduszy unijnych.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

1 grudnia rusza lodowisko w Parku Sybiraków

RZESZÓW. Lodowisko w Parku Sybiraków na osiedlu Baranówka rozpoczyna sezon łyżwiarski. Start już w najbliższy piątek, 1 grudnia 2023 r.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje nowy mural [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W Parku dla Seniora przy ul. Staszica powstaje nowe malowidło. Jego autorem jest Michał Czerko, który ma na koncie już kilka prac zrealizowanych w Rzeszowie, w tym m.in. mural Tadeusza Nalepy.

Rzeszów

Zakończył się remont porodówki w szpitalu przy ul. Szopena. Otwarcie na przełomie stycznia i lutego 2024 [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Zakończyły się prace remontowe na porodówce w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Szopena w Rzeszowie. Trwa montaż wyposażenia.

Rzeszów

Trwa montaż Świątecznego Miasteczka. W sobotę otwarcie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na rzeszowskim Rynku trwa montaż Świątecznego Miasteczka. Stoi już m.in. domek Św. Mikołaja, wielki ekran kinowy oraz Ho hoho! BISTRO Ho hoho! Bar. Instalowane są czerwone domki, w których pojawią się...

Rzeszów

Prezydent Konrad Fijołek spotka się z mieszkańcami osiedli Baranówka i Gen. Andersa

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa zaprasza na drugie w tym miesiącu spotkanie w ramach cyklu #RzeszówToMY.

Rzeszów

Rzeszowskie Juwenalia najlepsze w Polsce

RZESZÓW. Rzeszowskie Juwenalia, czyli wielka studencka impreza organizowana przez Politechnikę Rzeszowską, po raz trzeci otrzymały tytuł „Najlepszych Juwenaliów w Polsce” w Konkursie Nagród Środowiska Studenckiego „ProJuvenes”.

Rzeszów

Kolejny etap przebudowy zatok autobusowych w Rzeszowie na finiszu

RZESZÓW. W ramach tej części modernizacji przystanków autobusowych w Rzeszowie, przebudowywanych jest 30 zatok autobusowych.

Rzeszów

Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne. Wielka inwestycja na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. - Kończy się układanie granitowej kostki na placu przy dworcu, montaż przeszkleń, trwają nasadzenia – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. W przyszłym tygodniu rozpoczną się procedury odbiorowe.

Reklama