Rzeszów - Czwartek, 07.05.2026
Reklama

Rekordowy maj na lotnisku w Jasionce

Dodano: 13.06.2023 r.

fot. Materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów-Jasionka
fot. Materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów-Jasionka
RZESZÓW/JASIONKA. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka odnotował kolejny rekordowy miesiąc. W maju obsłużono ponad 80 tysięcy pasażerów. W tym roku podrzeszowskie lotnisko obsłużyło już prawie 340 tys. osób i wszystko wskazuje na to, że docelowo pobije rekord roczny, wynoszący 772 tys. podróżnych.

– Nasze wysiłki i codzienna praca oraz rozwijanie siatki połączeń z myślą o potrzebach pasażerów odnoszą wymierne rezultaty, co nas niezwykle cieszy i dodatkowo motywuje do dalszych działań prorozwojowych – przyznaje Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Majowy wynik jest lepszy o 19 procent od najlepszego dotąd analogicznego miesiąca 2018 roku oraz aż o 33 procent od maja ubiegłego roku.

Największy udział w tym wyniku mają pasażerowie Ryanaira (ponad 28 tys.), PLL LOT (20 tys.) oraz letnich czarterów (14,5 tys.). Jeśli zaś chodzi o kierunki to z numerem jeden tym razem Warszawa (18 tys.), wyprzedzając Londyn (15,7 tys.) i Antalyę (9,2 tys.).

Warto przypomnieć, że w najlepszym w historii 2019 roku po pięciu miesiącach port lotniczy miał za sobą 290 tys. obsłużonych pasażerów.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

100 tys. zł na stypendia dla artystów w Rzeszowie. Rusza nabór wniosków

RZESZÓW. 100 tys. zł – taką kwotę miasto zamierza przeznaczyć w tym roku na stypendia dla artystów. 1 kwietnia rozpoczyna się nabór wniosków do nowego programu.

Rzeszów

Wiemy, kto przebuduje stadion na osiedlu Przybyszówka

RZESZÓW. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie wybrał firmę, która zajmie się przebudową boiska przy ul. Stadionowej na osiedlu Przybyszówka. Powstaną tam m.in. zadaszone trybuny oraz piłkochwyty.

Rzeszów

Jarmark Wielkanocny w nowej lokalizacji [PROGRAM]

RZESZÓW. Nie na rzeszowskim Rynku, a na terenie przy fontannie multimedialnej odbędzie tegoroczny Jarmark Wielkanocny. Zobaczcie, jak prezentuje się niezwykle bogaty program wydarzenia.

Rzeszów

1 kwietnia startuje sezon ogródkowy na rzeszowskim Rynku. Ostatnie przygotowania [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. We wtorek, 1 kwietnia rozpocznie się sezon ogródkowy na rzeszowskim Rynku. Ogródki pozostaną tam do końca października.

Rzeszów

W centrum Rzeszowa powstała łąka krokusowa [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W samym centrum Rzeszowa powstał krokusowy dywan utworzony z tysięcy kwiatów. Projekt powstała w ramach programu „Zielony Fundusz dla Rzeszowa”.

Rzeszów

Rzeszów walczy o tytuł Europejskiego Miasta Sportu. Powstała specjalna strona internetowa

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa uruchomił specjalną stronę internetową dedykowaną wszelkim informacjom związanym z przygotowaniami do walki o tytuł Europejskiego Miasta Sportu.

Rzeszów

Zmiany organizacyjne w Rzeszowskich Piwnicach. Nowa, krótsza trasa

RZESZÓW. W związku z trwającymi pracami w północno-zachodniej części Rynku, od piątku 28 marca w Rzeszowskich Piwnicach wprowadzone zostaną zmiany organizacyjne. Zwiedzający będą korzystali z nowej, skróconej trasy.

Rzeszów

"Operacja Czysty Wisłok". Wielkie sprzątanie rzeszowskich terenów nadrzecznych

RZESZÓW. Kilka rzeszowskich organizacji pozarządowych połączy siły, aby posprzątać brzegi Wisłoka, Strugu i Żwirowni. Akcja pod hasłem "Operacja Czysty Wisłok", odbędzie się w najbliższą sobotę, 29 marca 2025 r. Będzie prowadzona od...

Reklama