Rzeszów - Czwartek, 23.10.2025
Reklama

Rekordowy ruch pasażerski w Jasionce. Wakacyjną ofertę uzupełnią loty do Rijeki

Dodano: 09.06.2022 r.

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW/JASIONKA. Podrzeszowskie lotnisko odnotowuje kolejne rekordy. Jasionka rozwija siatkę połączeń, dzięki czemu wzrasta liczba pasażerów. W wakacje lotnisko będzie obsługiwać aż 23 kierunki. Nowością będzie chorwacka Rijeka.

Od początku roku z portu lotniczego w Jasionce skorzystało ponad 200 tysięcy pasażerów. W maju liczba podróżnych przekroczyła 60 tysięcy, co stanowi ponad 90 proc. ruchu odnotowanego z tym samym miesiącu 2019 roku, który był najlepszym w historii lotniska.

Wakacyjną ofertę uzupełnią loty do Rijeki. Od 5 lipca przez kolejne dwa miesiące PLL LOT zabierze pasażerów z Podkarpacia i sąsiednich regionów do trzeciego co do wielkości miasta w Chorwacji. Międzynarodowe lotnisko, na które we wtorkowe wieczory przylecą podróżni z Jasionki, jest usytuowane na wyspie Krk, ze względu na piękne plaże uważanej za „złotą wyspę” Adriatyku.
Połączenie obsługiwane będzie przez samoloty Bombardier Q400.  Wystartują one z podrzeszowskiego lotniska o 20.10, by wylądować w Rijece o 22.05. Lot powrotny zaplanowany jest na 22.35, a podróżni dotrą do Jasionki pół godziny po północy.
Reklama
- To trzecia - obok Wenecji i Olsztyna - nowa letnia trasa zaoferowana przez LOT. Wierzę, że powtórzy ona ubiegłoroczny sukces połączeń do Zadaru i Gdańska, które również w tym roku proponujemy naszym pasażerom - mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. - Cieszę się, że nasza współpraca z narodowym przewoźnikiem konsekwentnie się rozwija. Będziemy ją zacieśniać w kolejnych latach,  bo to dla nas strategiczny partner - podkreśla Adam Hamryszczak.

W wakacje ponad 80 rejsów do 12 krajów

W okresie wakacyjnym z Jasionki odbywać się będzie w sumie ponad 80 rejsów rozkładowych tygodniowo do 12 krajów. Kursują już czartery do Antalyi i Heraklionu  oraz regularne połączenia do Gdańska. W najbliższych dniach wystartują kolejne trasy:  do Burgas, Wenecji i na wyspę Rodos.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wypadek w Głogowie Małopolskim. Zderzyły się 4 pojazdy, 3 osoby w szpitalu [ZDJĘCIA]

GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. W Głogowie Małopolskim doszło do zderzenia się czterech pojazdów, w tym ciężarówki i samochodu dostawczego. W wypadku ranne zostały trzy osoby. Służby pracowały na miejscu zdarzenia do późnych godzin nocnych.

Rzeszów

W weekend utrudnienia na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej z ul. Krzyżanowskiego. Będzie objazd

RZESZÓW. Od piątku do soboty całkowicie zamknięty będzie fragment ulicy Krzyżanowskiego w rejonie skrzyżowania z al. Armii Krajowej. Wyznaczony zostanie objazd.

Rzeszów

Bezpłatne przejazdy rzeszowskimi autobusami – ważne udogodnienie

RZESZÓW. Za pomocą Rzeszowskiej Karty Mieszkańca w aplikacji Rzeszów To MY 2.0 można aktywować bezpłatne przejazdy dla uczniów. Wystarczy wybrać nowy pakiet "Bezpłatne Przejazdy dla Ucznia" i wykonać kilka akcji, które wyświetlą...

Rzeszów

Zakończył się kolejny etap przebudowy ul. Matysowskiej [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Przy ul. Matysowskiej wybudowano ok. 300 metrów chodnika, kanalizację deszczową oraz oświetlenie. Droga została poszerzona do 7 m.

Rzeszów

Rozbudowa stadionu Grunwald Budziwój na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Prace przy rozbudowie stadionu KS Grunwald Budziwój w Rzeszowie zbliżają się do końca. Gotowy jest już budynek klubowy. Trwają jeszcze roboty dodatkowe związane z infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Zmiana tymczasowej organizacji ruchu na ul. Krzyżanowskiego i al. Armii Krajowej

RZESZÓW. Na początku przyszłego tygodnia zostanie wprowadzona kolejna zmiana do istniejącej tymczasowej organizacji ruchu w obrębie skrzyżowania al. Armii Krajowej z ul. Krzyżanowskiego.

Rzeszów

Rośnie nowa część szkoły przy ul. Miodowej w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Miodowej. W nowej części znajdą się m.in. 12 sal lekcyjnych, sala komputerowa, dwie świetlice i biblioteka z czytelnią. Na jakim etapie są prace?

Rzeszów

Rusza kolejny etap odmulania rzeszowskiego zalewu

RZESZÓW. Podpisano umowę na realizację kolejnego etapu odmulania rzeszowskiego zalewu. Będzie to kontynuacja działań mających na celu „przywrócenie zbiornikowi jego pełnej funkcjonalności, poprawę bezpieczeństwa powodziowego oraz zwiększenie jego znaczenia przyrodniczo-rekreacyjnego”.

Reklama