Rzeszów - Środa, 18.06.2025
Reklama

Rekordowy ruch pasażerski w Jasionce. Wakacyjną ofertę uzupełnią loty do Rijeki

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW/JASIONKA. Podrzeszowskie lotnisko odnotowuje kolejne rekordy. Jasionka rozwija siatkę połączeń, dzięki czemu wzrasta liczba pasażerów. W wakacje lotnisko będzie obsługiwać aż 23 kierunki. Nowością będzie chorwacka Rijeka.

Od początku roku z portu lotniczego w Jasionce skorzystało ponad 200 tysięcy pasażerów. W maju liczba podróżnych przekroczyła 60 tysięcy, co stanowi ponad 90 proc. ruchu odnotowanego z tym samym miesiącu 2019 roku, który był najlepszym w historii lotniska.

Wakacyjną ofertę uzupełnią loty do Rijeki. Od 5 lipca przez kolejne dwa miesiące PLL LOT zabierze pasażerów z Podkarpacia i sąsiednich regionów do trzeciego co do wielkości miasta w Chorwacji. Międzynarodowe lotnisko, na które we wtorkowe wieczory przylecą podróżni z Jasionki, jest usytuowane na wyspie Krk, ze względu na piękne plaże uważanej za „złotą wyspę” Adriatyku.
Połączenie obsługiwane będzie przez samoloty Bombardier Q400.  Wystartują one z podrzeszowskiego lotniska o 20.10, by wylądować w Rijece o 22.05. Lot powrotny zaplanowany jest na 22.35, a podróżni dotrą do Jasionki pół godziny po północy.
Reklama
- To trzecia - obok Wenecji i Olsztyna - nowa letnia trasa zaoferowana przez LOT. Wierzę, że powtórzy ona ubiegłoroczny sukces połączeń do Zadaru i Gdańska, które również w tym roku proponujemy naszym pasażerom - mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. - Cieszę się, że nasza współpraca z narodowym przewoźnikiem konsekwentnie się rozwija. Będziemy ją zacieśniać w kolejnych latach,  bo to dla nas strategiczny partner - podkreśla Adam Hamryszczak.

W wakacje ponad 80 rejsów do 12 krajów

W okresie wakacyjnym z Jasionki odbywać się będzie w sumie ponad 80 rejsów rozkładowych tygodniowo do 12 krajów. Kursują już czartery do Antalyi i Heraklionu  oraz regularne połączenia do Gdańska. W najbliższych dniach wystartują kolejne trasy:  do Burgas, Wenecji i na wyspę Rodos.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Domki dla jeży w miejskich parkach. Na wniosek mieszkańców

RZESZÓW. W rzeszowskich parkach dobiega końca akcja rozstawiania domków dla jeży. W sumie będzie 100 takich drewnianych budek.

Rzeszów

Ciała małżonków w mieszkaniu w Rzeszowie. Trwa wyjaśnianie okoliczności ich śmierci

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci małżeństwa: 70-letniego mężczyzny i 65-letniej kobiety.

Rzeszów

Z Rzeszowa na Maderę, Majorkę i Fuerteventurę. Nowa wakacyjna oferta ITAKI

​RZESZÓW/JASIONKA. Z biurem podróży ITAKA, poza tradycyjnymi kierunkami, jak Turcja, Bułgaria, Grecja czy Albania, już w przyszłym roku będzie można polecieć z Rzeszowa także do nowych, atrakcyjnych miejsc – Fuerteventury, Majorki albo...

Rzeszów

Darmowe posiłki dla potrzebujących. W Rzeszowie ruszyła akcja „Autobus ciepła”

RZESZÓW. W poniedziałek w Rzeszowie ruszyła akcja rozdawania ciepłych posiłków potrzebującym. Akcja #AutobusCiepła potrwa do połowy marca.

Rzeszów

Projekt budżetu Rzeszowa na 2022 r. Ponad 350 mln zł na inwestycje

RZESZOW. Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne, Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki czy hala sportowa przy ul. Towarnickiego powstaną w ramach przyszłorocznego budżetu Rzeszowa. 

Rzeszów

Zadaszone wiaty rowerowe przy dwóch rzeszowskich szkołach

RZESZÓW. Dwa zadaszone parkingi rowerowe powstaną wkrótce w Rzeszowie. Miasto szuka już wykonawcy konstrukcji.

Rzeszów

Złodziej katalizatorów zatrzymany

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali 28-latka podejrzanego o kradzieże katalizatorów samochodowych. Od lipca mężczyzna wyciął i ukradł katalizatory w przynajmniej ośmiu autach.

Rzeszów

Czyste powietrze w rzeszowskich przedszkolach

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku rzeszowskie przedszkola zostaną wyposażone w oczyszczacze powietrza. Właśnie ogłoszono przetarg na zakup 165 takich urządzeń.

Reklama