Rzeszów - Poniedziałek, 19.05.2025
Reklama

Rekordowy sezon wakacyjny w Jasionce. Znamy plany na lato 2023

Dodano:

fot. Materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów-Jasionka
fot. Materiały prasowe portu lotniczego Rzeszów-Jasionka
RZESZÓW/JASIONKA. Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka” podsumował miniony sezon wakacyjny, który okazał się rekordowy. Poznaliśmy również plany na przyszłoroczne lato - będzie 12 kierunków czarterów, wśród nich m.in. Antalya, Bodrum, Korfu, Kreta, Rodos i Zakynthos.

Z wakacyjnych połączeń z podrzeszowskiego lotniska skorzystało ponad 114 tys. pasażerów. To o 47 proc. więcej niż w najlepszym dotąd 2018 roku. Spośród 13 kierunków czarterowych i letnich tras sezonowych najbardziej obleganym była turecka Antalya.

– Mieliśmy plan, żeby podczas wakacji być najchętniej wybieranym lotniskiem w Polsce wschodniej. Udało się ten cel zrealizować i wierzymy, że w kolejnych latach ten nasz wynik będzie się systematycznie powiększał – mówi Adam Hamryszczak, prezes podrzeszowskiego portu lotniczego.

Wakacyjne czartery do Turcji, Grecji, Bułgarii i Albanii przewiozły łącznie 95,5 tys. pasażerów. 19 tysięcy podróżnych w lotach regularnych (do Bułgarii, Chorwacji i Włoch oraz na krajowych trasach do Gdańska oraz Olsztyna) wyśrubowało rekordowy wynik. Turyści najczęściej wybierali loty do Turcji, którą wybrało 43 procent wszystkich podróżnych.
Reklama
– Sezon wakacyjny w Turcji trwa w zasadzie cały rok, bo to także świetne miejsce dla narciarzy. Natomiast od kwietnia do października można być pewnym dobrej pogody – opowiada Paweł Dowgier, Honorowy Konsul Generalny Republiki Turcji w Krakowie. Gość konferencji zwracał uwagę na nieoczywiste tureckie miejsca i potrawy. – To kraj ciekawy i przyjemny dla turystów, a przede wszystkim bezpieczny. Osobiście szczególnie lubię Stambuł, który jest miastem-mostem dwóch kontynentów, stykiem kultur i religii – dodaje.

Zgodnie zapowiedziami, w przyszłym sezonie wakacyjnym Port lotniczy Rzeszów-Jasionka planuje 12 słonecznych destynacji. Są w niej: Antalya i Bodrum (Turcja), Korfu, Kreta, Rodos i Zakynthos (Grecja), Burgas i Warna (Bułgaria), Tirana (Albania), Majorka (Hiszpania), Monastir (Tunezja) oraz Hurghada (Egipt), która otworzy sezon już zimą, od 22 grudnia.

Od początku 2022 roku z lotniska w Jasionce skorzystało już ponad 600 tys. pasażerów.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Gala Biznesu 2021 już 27 października w G2A Arena

RZESZÓW. Wielkimi krokami zbliża się uroczysta Gala, jubileuszowej XX edycji Konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” oraz Programu Certyfikującego Najlepsze Produkty Spożywcze Podkarpackiego „Smaczne bo Podkarpackie”. 

Rzeszów

Jesienna edycja Wampiriady w Rzeszowie. Studenci zachęcają do oddawania krwi

RZESZÓW. 25 października na terenie Kampusu UR odbędzie się kolejna rzeszowska edycja Wampiriady, akcji promującej krwiodawstwo.

Rzeszów

Nowa fabryka w Parku Naukowo-Technologicznym "Rzeszów-Dworzysko"

RZESZÓW. W ub. piątek na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” oficjalnie otwarto nowy zakład produkcyjny Phoenix Contact E-Mobility. To szansa na nowe zatrudnienia.

Rzeszów

Na os. Nowe Miasto powstanie nowy dom kultury?

RZESZÓW. W ostatnim czasie pojawił się temat budowy nowego domu kultury na osiedlu Nowe Miasto. Kwestię podjął w swojej interpelacji Przewodniczący Klubu Radnych PiS, Marcin Fijołek.

Rzeszów

Trwają prace przeciwpowodziowe na Strugu w Rzeszowie

RZESZÓW. Ruszyły prace związane z zabezpieczeniem i regulacją rzeki Strug. 

Rzeszów

Jesienne porządki nad Wisłokiem. Pół tony śmieci w kilka godzin

RZESZÓW. Pół tony śmieci zniknęło z brzegów Wisłoka w centrum Rzeszowa i to zaledwie w kilka godzin. To efekt działań prowadzonych w ramach akcji #WodyToNieŚmietnik, która odbyła się 7 października.

Rzeszów

Wzmożone kontrole Policji w sklepach, urzędach i autobusach MPK

RZESZÓW. Funkcjonariusze będą sprawdzali, czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących obostrzeń.

Rzeszów

MZBM wymienił już ponad 1100 pieców węglowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Około 50 ton niebezpiecznych pyłów i prawie 4500 ton dwutlenku węgla mniej w rzeszowskim powietrzu.

Reklama