Rzeszów - Piątek, 19.09.2025
Reklama

Rekordowy sierpień na lotnisku w Jasionce. Ponad 155 tys. pasażerów

Dodano: 12.09.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum RESinet.pl / SI
fot. Archiwum RESinet.pl / SI

RZESZÓW. Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka zakończył kolejny miesiąc z rekordem. W sierpniu obsłużono ponad 155 tysięcy pasażerów. To wzrost o ponad 12 proc. w porównaniu z tym samym miesiącem ubiegłego roku. Od początku 2025 z podrzeszowskiego lotniska skorzystało 887 tysięcy podróżnych.

- Wakacje dobiegły końca, ale sezon letni w branży lotniczej wciąż trwa, dlatego nie czas jeszcze na finalne podsumowania. Już teraz jednak mogę powiedzieć, że to najlepszy sezon w historii podkarpackiego lotniska. Ogromnie cieszy nas rosnąca liczba pasażerów, którzy kolejny raz sprawili nam sporo radości. Ten rekord to też zobowiązanie, by nadal rozwijać port i niezmiennie wychodzić naprzeciw oczekiwaniom podróżnych - mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Największy wpływ na sierpniowe statystyki w ruchu miały loty czarterowe. Skorzystało z nich blisko 70 tysięcy pasażerów. Wśród kierunków, które cieszyły się największym zainteresowaniem są: Turcja, Egipt oraz Grecja. W przypadku połączeń regularnych tradycyjnie największą popularnością cieszyły się rejsy do Warszawy, Londynu, Monachium i Mediolanu.

W obecnej siatce połączeń, podrzeszowskie lotnisko oferuje 31 tras do 16 krajów. W październiku uruchomione zostaną bezpośrednie loty do szkockiego Edynburga.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na ul. Sikorskiego pędził ponad 180 km/h

RZESZÓW. 20-latek kierujący seatem przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 100 km/h. Młody kierowca miał na koncie ponad 20 pkt karnych. Mężczyzna stracił prawo jazdy.  

Rzeszów

Zmiany w rozkładzie jazdy czterech linii komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Od najbliższego poniedziałku autobusy linii 0A, 0B, 18 i 19 będą kursowały wg rozkładu jazdy obowiązującego dla dnia roboczego pozaszkolnego.

Rzeszów

W Rzeszowie uruchomiono jedyny w Polsce system "zielonej fali" dla pojazdów uprzywilejowanych

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia jest pierwszym polskim miastem, które wdrożyło technologię priorytetu dla pojazdów uprzywilejowanych.

Rzeszów

W Rzeszowie zebrano już ponad 1,5 tony nakrętek. W grudniu zbiórka dla 6-letniej Zosi

RZESZÓW. W grudniu br. nakrętki wrzucane do metalowych pojemników w kształcie serc, przeznaczone zostaną na pomoc dla 6-letniej Zosi.

Rzeszów

Podpisano umowę na budowę Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej

PODKARPACIE. Budowa PKA zapewni sprawniejsze podróże wokół stolicy Podkarpacia oraz wygodne połączenie z komunikacją lotniczą. 

Rzeszów

Policjanci i pracownicy sanepidu przeprowadzili kontrole w jednej z rzeszowskich galerii

RZESZÓW. 56 sklepów w jednej z galerii handlowych skontrolowali policjanci wspólnie z inspektorami sanepidu. Nie stwierdzono żadnych uchybień.

Rzeszów

Świąteczny rozkład jazdy komunikacji miejskiej

RZESZÓW. W okresie około świątecznym nastąpią ograniczenia w funkcjonowaniu rzeszowskiej komunikacji miejskiej. W pierwszy i drugi dzień świąt pojedzie tylko pięć linii.

Rzeszów

Uruchomiono schody ruchome na stacji Rzeszów Główny

RZESZÓW. Od 1 grudnia podróżni mogą korzystać już z ruchomych schodów na stacji Rzeszów Główny. To kolejne po windach ułatwienie jakie wprowadzono dla pasażerów w ostatnich tygodniach.

Reklama