Rzeszów - Sobota, 13.09.2025
Reklama

Remont Przedszkola Publicznego nr 17 na finiszu

Dodano: 03.11.2023 r.

fot. Marcin Piecyk / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Marcin Piecyk / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Prace przy modernizacji budynku Przedszkola Publicznego nr 17 przy ul. Witkacego w Rzeszowie powoli dobiegają końca. Do wykonania pozostała jeszcze tylko dodatkowa sala zajęć oraz remont zaplecza technicznego.
 

Budynek przedszkola mieszczącego się przy ulicy Witkacego, w ciągu ostatnich kilku miesięcy przeszedł gruntowny remont, którego celem była przede wszystkim termomodernizacja.
 
- Wymieniono wszystkie okna, docieplono ściany, zamontowano nową instalacje centralnego ogrzewania i oświetlenie. Jest także nowa klatka schodowa z klapą oddymiającą i nowe poszycie dachu. Plac wokół budynku został uporządkowany a chodniki wybrukowane nową kostką – mówi Ludmiła Witowska dyrektor przedszkola.
 
Przed budynkiem zmieni się także organizacja ruchu. Droga, która prowadzi do przedszkola od ulicy Bohaterów została połączona z ulicą Witkacego, co ułatwi rodzicom przyjazd z dziećmi i odbiór swoich pociech po zajęciach.
 
Aktualnie w przedszkolu trwa jeszcze budowa dodatkowej sali, która powstanie w wyniku adaptacji pomieszczeń użytkowanych do tej pory na inne cele – pralni i prasowalni. Będzie wyposażona w nową łazienkę. Remontowane jest także zaplecze techniczne.
 
Do przedszkola nr 17 uczęszcza aktualnie 159 dzieci.

 
Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Obchody Święta Niepodległości w Rzeszowie [PROGRAM]

RZESZÓW. 11 listopada w Rzeszowie odbędą się obchody Narodowego Święta Niepodległości w 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W programie, m.in. hymn, apel pamięci i defilada.

Rzeszów

Rzeszowskie Centrum Seniora. 40 wydarzeń dla osób 60+ w Rzeszowie

RZESZÓW. W Rzeszowie realizowany jest miejski projekt o nazwie „ Rzeszowskie Centrum Seniora”. Do grudnia 2023 r. w stolicy Podkarpacia zaplanowano 40 wydarzeń dla 300 seniorów.

Rzeszów

10. PKO Bieg Niepodległości. Ulicami Rzeszowa pobiegnie ponad 1800 zawodników

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy piątek, 11 listopada.

Rzeszów

Zderzenie czterech aut na al. Niepodległości w Rzeszowie. Dwie osoby ranne

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło w piątek na al. Niepodległości w Rzeszowie. W zderzenie czterech pojazdów ranne zostały dwie osoby, w tym roczna dziewczynka.

Rzeszów

Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Rzeszowie rozpoczął nowy semestr

RZESZÓW. 300  małych studentów wzięło udział w sobotnim wykładzie inaugurującym nowy  semestr Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego. 

Rzeszów

16,5 mln euro dotacji na nowe inwestycje na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW. Dzięki inwestycjom, lotnisko w Jasionce będzie jeszcze lepiej przystosowane do obsługi cywilnego i wojskowego ruchu lotniczego.

Rzeszów

Rozbudowa szkoły na Staromieściu. Podpisano umowę

RZESZÓW. Budynek zyska zupełnie nowe skrzydło z halą sportową oraz zapleczem sanitarnym, siłownią i dodatkowymi salami lekcyjnymi. 

Rzeszów

Startują XIV Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach

RZESZÓW. W dniach 9 – 13 listopada 2022 roku w Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina odbędą się XIV Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Podkarpackiego Związku Szachowego.

Reklama