Rzeszów - Niedziela, 07.09.2025
Reklama

Remont Przedszkola Publicznego nr 17 na finiszu

Dodano: 03.11.2023 r.

fot. Marcin Piecyk / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Marcin Piecyk / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Prace przy modernizacji budynku Przedszkola Publicznego nr 17 przy ul. Witkacego w Rzeszowie powoli dobiegają końca. Do wykonania pozostała jeszcze tylko dodatkowa sala zajęć oraz remont zaplecza technicznego.
 

Budynek przedszkola mieszczącego się przy ulicy Witkacego, w ciągu ostatnich kilku miesięcy przeszedł gruntowny remont, którego celem była przede wszystkim termomodernizacja.
 
- Wymieniono wszystkie okna, docieplono ściany, zamontowano nową instalacje centralnego ogrzewania i oświetlenie. Jest także nowa klatka schodowa z klapą oddymiającą i nowe poszycie dachu. Plac wokół budynku został uporządkowany a chodniki wybrukowane nową kostką – mówi Ludmiła Witowska dyrektor przedszkola.
 
Przed budynkiem zmieni się także organizacja ruchu. Droga, która prowadzi do przedszkola od ulicy Bohaterów została połączona z ulicą Witkacego, co ułatwi rodzicom przyjazd z dziećmi i odbiór swoich pociech po zajęciach.
 
Aktualnie w przedszkolu trwa jeszcze budowa dodatkowej sali, która powstanie w wyniku adaptacji pomieszczeń użytkowanych do tej pory na inne cele – pralni i prasowalni. Będzie wyposażona w nową łazienkę. Remontowane jest także zaplecze techniczne.
 
Do przedszkola nr 17 uczęszcza aktualnie 159 dzieci.

 
Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rolnicy zablokują DK97 i dwa ronda w Rzeszowie na 24 godziny

RZESZÓW. Lider ruchu społecznego Agrounia, Michał Kołodziejczak zapowiedział blokady dróg w całej Polsce, w tym również w Rzeszowie. Strajki odbędą się w przyszłym tygodniu.

Rzeszów

Wtargnął do cudzego mieszkania i zasnął na podłodze. Miał ponad 6 promili alkoholu

RZESZÓW. Policjanci z oddziału prewencji KMP w Rzeszowie podjęli nietypową interwencję w jednym z mieszkań na osiedlu Kmity w Rzeszowie.

Rzeszów

W sobotę utrudnienia na ul. Świadka. Trwa rozbudowa sieci ciepłowniczej

RZESZÓW. Trwa rozbudowa sieci ciepłowniczej na osiedlu Nowe Miasto. W sobotę (21 sierpnia) wyłączony z ruchu będzie jednokierunkowy odcinek ul. Witolda Świadka.

Rzeszów

Kto wykona ogród kieszonkowy przy ul. Reymonta i ul. Króla Augusta? Ruszył przetarg

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która stworzy ogród kieszonkowy w rejonie ulic Reymonta i Króla Augusta. Nowa, zielona przestrzeń ma powstać jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Na podwójnym gazie pędził 138 km/h przez al. Sikorskiego

RZESZÓW. 39-letni motocyklista jadąc al. Sikorskiego, przekroczył dozwoloną prędkość o 88 km/h. Mężczyzna zignorował sygnały policjantów i zaczął uciekać. Kiedy funkcjonariuszom udało się go zatrzymać, okazało się że był pijany.

Rzeszów

Ciągnik przygniótł 50-letniego kierowcę. W akcji śmigłowiec LPR

RZESZÓW. 50-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego został przygnieciony przez ciągnik. Ranny mężczyzna śmigłowcem został przewieziony do szpitala.

Rzeszów

Ruszył remont drogi przy rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. Rozpoczął się długo wyczekiwany remont ul. Geodetów przy CH Plaza Rzeszów. Roboty potrwają do piątku 20 sierpnia 2021 r. W tym czasie ul. Geodetów wzdłuż budynku centrum handlowego, aż do ul....

Rzeszów

W niedzielę piknik z okazji Święta Wojska Polskiego

RZESZÓW. Na parkingu PUW staną m.in.: Kołowe Transportery Opancerzone „Rosomak”, Ciężki Kołowy Pojazd Ewakuacji i Ratownictwa Technicznego, nie zabraknie także pokazu broni przeciwpancernej oraz przeciwlotniczej.

Reklama