Rzeszów - Sobota, 01.11.2025
Reklama

Remont wiaduktu Śląskiego może zakończyć się szybciej niż pierwotnie zakładano

Dodano: 31.07.2019 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Trwa remont wiaduktu Śląskiego. Prace przebiegają szybciej niż pierwotnie zakładano, co nie wyklucza ich wcześniejszego zakończenia.

Pierwotnie prace na wiadukcie Śląskim miały się rozpocząć dużo wcześniej, jednak przez wzgląd na duże znaczenie tego odcinka dla ruchu w Rzeszowa zdecydowano, że remont rozpocznie się 1 lipca.

Za remont miasto zapłaci ok. 1 mln zł. W ramach inwestycji wyremontowana zostanie nawierzchnia, chodnik, balustrady. Wymieniona zostanie również dylatacja nawierzchni.

Choć początkowo inwestycja i co za tym idzie utrudnienia w komunikacji miały trwać do końca sierpnia, to istnieje możliwość, że prace zostaną zakończone dużo szybciej.

„Są wycięte stare dylatacje i przygotowane nowe. Temat będzie przyśpieszony. Myślę, że do połowy sierpnia powinniśmy to zrobić” – słyszymy podczas poniedziałkowego spotkania prezydenta Rzeszowa z dyrektorami instytucji miejskich.

Przypomnijmy, że aktualnie ruch na wiadukcie Śląskim odbywa się dwoma pasami ruchu.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pomnik Walk Rewolucyjnych pozostaje w rejestrze zabytków

RZESZÓW. „Bitwa” o Pomnik Walk Rewolucyjnych (zwany również Pomnikiem Czynu Rewolucyjnego) zakończona. Decyzją Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, słynny rzeszowski monument pozostaje w rejestrze zabytków.

Rzeszów

Nowość na lotnisku w Jasionce. Większy komfort dla pasażerów

RZESZÓW. W Porcie Lotniczym Rzeszów-Jasionka pojawiły się nowe, wygodne siedziska dla pasażerów. Montaż odbył się nocą, aby nie zakłócać pracy terminala. Na inwestycję, która ma poprawić komfort podróżnych, przeznaczono blisko 745 tys. zł.

Rzeszów

Rzeszowska policja poszukuje świadków potrącenia pieszej na ul. Strażackiej

RZESZÓW. Policjanci z Wydziału ds. Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie poszukują osób, które mogą mieć wiedzę na temat potrącenia 42-letniej kobiety na ulicy Strażackiej w Rzeszowie.

SOBOTA DLA RODZICA

Rzeszowskie żłobki będą działać także w soboty

RZESZÓW. Nowość w rzeszowskich żłobkach - ”Sobota dla rodzica”. Zgodnie z wtorkową decyzją miejskich radnych, rzeszowskie żłobki będą czynne w wybrane soboty. Usługa będzie dodatkowo płatna.

Rzeszów

Rondo w rejonie dworca PKS otrzymało nazwę

RZESZÓW. Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa podjęto decyzję o nadaniu nazwy „Rondo im. Żołnierzy Ochotników 1920” skrzyżowaniu w rejonie dworca PKS.

Rzeszów

Testy nowych autobusów miejskich w Rzeszowie. Jeden z nich to 18-metrowy przegubowiec MAN

RZESZÓW. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie zapowiedziało testy nowych autobusów. W najbliższych tygodniach na ulice miasta wyjadą: elektryczne modele pojazdów marki MAN Lion's City oraz napędzany silnikiem diesla Isuzu Citiport 12.

Rzeszów

W Rzeszowie trwają jesienne nasadzenia. Przybędzie ponad 8 tys. roślin

RZESZÓW. Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie rozpoczął jesienne nasadzenia. Przybędzie ponad osiem tysięcy roślin - drzew, krzewów, bylin i traw. Ozdobią parki, skwery, zieleńce oraz pasy zieleni przy drogach.

Rzeszów

Jesienna zbiórka odpadów niebezpiecznych i odzieży w Rzeszowie [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. 6 października rusza obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych oraz tekstyliów i odzieży w Rzeszowie. Samochody MPGK zaparkują w kilkunastu lokalizacjach na terenie całego miasta. Akcja potrwa do 10 października 2025 r.

Reklama