Rzeszów - Poniedziałek, 03.11.2025
Reklama

Remonty remiz i nowy samochód dla OSP Rzeszów Zalesie

Dodano: 27.05.2024 r. / Informacja prasowa

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

OSP Rzeszów Zalesie będzie miało nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Zakup pojazdu będzie sfinansowany ze środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Rzeszowa.

Dofinansowanie, które zdobyli strażacy-ochotnicy z Zalesia to ponad 800 tys. zł. Te pieniądze zostaną wydane na zakup nowego pojazdu. Całkowita wartość tego projektu to 1,5 mln zł. Brakującą część kwoty, niezbędną do zakupu samochodu dołoży miasto Rzeszów.

Zakup nowoczesnego samochodu pozwoli na podjęcie skutecznych akcji, w tym szybkie dotarcie strażaków na miejsce zdarzenia, sprawne przeprowadzenie działań ratunkowych i usuwających przyczyny istniejących zagrożeń zarówno tych związanych z pożarami, jak też i powodziami czy katastrofami.

W budynkach OSP Rzeszów Zalesie zostanie w tym roku przeprowadzony remont i modernizacja. Jest to zadanie wybrane do realizacji w ramach ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Przetarg na zaprojektowanie i wykonanie prac został już ogłoszony. Zadaniem wybranej firmy będzie m.in. przeprowadzenie remontu elewacji budynku remizy przy ulicy Robotniczej 15 oraz remizy przy ulicy Henryka Wieniawskiego 147, wymiana bram garażowych, budowa nowego ogrodzenia, naprawa i modernizacja poszycia dachu.

Ta inwestycja zakończy się do połowy listopada tego roku.


Źródło: UM Rzeszowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W weekend utrudnienia na skrzyżowaniu al. Armii Krajowej z ul. Krzyżanowskiego. Będzie objazd

RZESZÓW. Od piątku do soboty całkowicie zamknięty będzie fragment ulicy Krzyżanowskiego w rejonie skrzyżowania z al. Armii Krajowej. Wyznaczony zostanie objazd.

Rzeszów

Bezpłatne przejazdy rzeszowskimi autobusami – ważne udogodnienie

RZESZÓW. Za pomocą Rzeszowskiej Karty Mieszkańca w aplikacji Rzeszów To MY 2.0 można aktywować bezpłatne przejazdy dla uczniów. Wystarczy wybrać nowy pakiet "Bezpłatne Przejazdy dla Ucznia" i wykonać kilka akcji, które wyświetlą...

Rzeszów

Zakończył się kolejny etap przebudowy ul. Matysowskiej [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Przy ul. Matysowskiej wybudowano ok. 300 metrów chodnika, kanalizację deszczową oraz oświetlenie. Droga została poszerzona do 7 m.

Rzeszów

Rozbudowa stadionu Grunwald Budziwój na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Prace przy rozbudowie stadionu KS Grunwald Budziwój w Rzeszowie zbliżają się do końca. Gotowy jest już budynek klubowy. Trwają jeszcze roboty dodatkowe związane z infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Zmiana tymczasowej organizacji ruchu na ul. Krzyżanowskiego i al. Armii Krajowej

RZESZÓW. Na początku przyszłego tygodnia zostanie wprowadzona kolejna zmiana do istniejącej tymczasowej organizacji ruchu w obrębie skrzyżowania al. Armii Krajowej z ul. Krzyżanowskiego.

Rzeszów

Rośnie nowa część szkoły przy ul. Miodowej w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwa rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Miodowej. W nowej części znajdą się m.in. 12 sal lekcyjnych, sala komputerowa, dwie świetlice i biblioteka z czytelnią. Na jakim etapie są prace?

Rzeszów

Rusza kolejny etap odmulania rzeszowskiego zalewu

RZESZÓW. Podpisano umowę na realizację kolejnego etapu odmulania rzeszowskiego zalewu. Będzie to kontynuacja działań mających na celu „przywrócenie zbiornikowi jego pełnej funkcjonalności, poprawę bezpieczeństwa powodziowego oraz zwiększenie jego znaczenia przyrodniczo-rekreacyjnego”.

Rzeszów

Rozbudowa rzeszowskiego „Elektronika” na finiszu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwają prace wykończeniowe przy rozbudowie Zespołu Szkół Elektronicznych na ul. Hetmańskiej w Rzeszowie. Roboty obejmują budowę nowej części szkoły oraz remont istniejącego budynku.

Reklama