Rzeszów - Czwartek, 11.09.2025
Reklama

Remonty remiz i nowy samochód dla OSP Rzeszów Zalesie

Dodano: 27.05.2024 r. / Informacja prasowa

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

OSP Rzeszów Zalesie będzie miało nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Zakup pojazdu będzie sfinansowany ze środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Rzeszowa.

Dofinansowanie, które zdobyli strażacy-ochotnicy z Zalesia to ponad 800 tys. zł. Te pieniądze zostaną wydane na zakup nowego pojazdu. Całkowita wartość tego projektu to 1,5 mln zł. Brakującą część kwoty, niezbędną do zakupu samochodu dołoży miasto Rzeszów.

Zakup nowoczesnego samochodu pozwoli na podjęcie skutecznych akcji, w tym szybkie dotarcie strażaków na miejsce zdarzenia, sprawne przeprowadzenie działań ratunkowych i usuwających przyczyny istniejących zagrożeń zarówno tych związanych z pożarami, jak też i powodziami czy katastrofami.

W budynkach OSP Rzeszów Zalesie zostanie w tym roku przeprowadzony remont i modernizacja. Jest to zadanie wybrane do realizacji w ramach ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Przetarg na zaprojektowanie i wykonanie prac został już ogłoszony. Zadaniem wybranej firmy będzie m.in. przeprowadzenie remontu elewacji budynku remizy przy ulicy Robotniczej 15 oraz remizy przy ulicy Henryka Wieniawskiego 147, wymiana bram garażowych, budowa nowego ogrodzenia, naprawa i modernizacja poszycia dachu.

Ta inwestycja zakończy się do połowy listopada tego roku.


Źródło: UM Rzeszowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

To już pewne! W Rzeszowie odbędzie się Festiwal Kulinarny "Karpaty na widelcu"

RZESZÓW. W przyszłym roku w Rzeszowie odbędzie się, zapowiadany kilka miesięcy temu Festiwal Kulinarny "Karpaty na widelcu" pod patronatem Przezydenta MIasta Rzeszowa i Roberta Makłowicza.

Rzeszów

InternetBeta powraca do Kielnarowej! Trzynasta edycja wydarzenia już 15-17 września

RZESZÓW. Wszyscy głodni wiedzy i stęsknieni za podkarpackim klimatem, będą mogli spotkać się w dniach 15-17 września na żywo!

Rzeszów

Przez tydzień ul. Jagiellońska będzie deptakiem

RZESZÓW. Jak może wyglądać ul. Jagiellońska bez samochodów? - Pokażemy to mieszkańcom podczas  zbliżającego się Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.
 

Rzeszów

Tragedia w Dylągówce. 29-latek śmiertelnie przygnieciony przez traktor

DYLĄGÓWKA. Do tragicznego zdarzenia doszło w sobotę po południu w Dylągówce, w powiecie rzeszowskim. Podczas prac polowych, 29-letni mężczyzna został śmiertelnie przygnieciony przez traktor, którym kierował.

Rzeszów

W Rzeszowie rowerzyści będą mogli korzystać z buspasów

RZESZÓW. Komisja ds. Bezpieczeństwa i Organizacji Ruchu Drogowego pozytywnie zaopiniowała możliwość korzystania przez rowerzystów z buspasów w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje pijalnia czekolady M. Pelczara. "Prace są zaawansowane"

RZESZÓW. Jedną z atrakcji będzie największa w Polsce fontanna czekolady. Otwarcie zaplanowano na połowę października.

Rzeszów

W Rzeszowie rusza trzydniowy Street Food Festiwal

RZESZÓW. „Będzie to największy zlot FoodTrucków jaki zorganizowaliśmy dla Was do tej pory” – podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Rzeszów

Centrum Minecraft w Rzeszowie już działa

RZESZÓW. W czwartek odbyła się oficjalna inauguracja Centrum Minecraft  w Rzeszowie. Miejsce, w którym popularna gra jest wykorzystywana jako platforma edukacyjna dla dzieci, powstało w budynku przy ul. Unii Lubelskiej 1.

Reklama