Rzeszów - Piątek, 30.05.2025
Reklama

Renowacja parku na Zalesiu rozpocznie się w przyszłym roku

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Miasto wyremontuje park na Zalesiu, który wydzierżawiło od Uniwersytetu Rzeszowskiego. Przetarg na projekt odbędzie się jeszcze w tym roku, natomiast prace rewitalizacyjne mają ruszyć w 2020 roku.

Po tym jak Ratusz wydzierżawił od Uniwersytetu Rzeszowskiego park przy ul. Wieniawskiego, teraz planuje jego renowacje. Zaczęło się od kosmetycznych poprawek, tj. zamontowano nowe ławki i kosze oraz zasadzono kilka drzewek. Warto dodać, że teren został wydzierżawiony bezterminowo.

Jak wiadomo park na Zalesiu swoim wyglądem nie przyciąga, a chociażby do Parku Papieskiego brakuje mu wiele, toteż Ratusz zdecydował się na jego renowację. Zanim jednak do inwestycji można będzie przystąpić niezbędna jest decyzja konserwatora.

„Mamy wytyczne od konserwatora zabytków. W tym roku będzie ogłoszony przetarg na opracowanie koncepcji projektowej” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie.

Ponadto w Ratuszu słyszymy, że ewentualne prace rewitalizacyjne mogą ruszyć już w przyszłym roku, a koszty inwestycji znane będą po stworzeniu projektu.

„Prace ruszą od przyszłego roku. Dopiero po opracowaniu koncepcji projektowej będą znane koszty” – dodaje Agnieszka Siwak-Krzywonos.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Prof. Bralczyk wygłosi wykład w WSIiZ

RZESZÓW. Otwarte spotkanie z Profesorem Bralczykiem odbędzie się 28 stycznia 2021 r. w formie online.

Rzeszów

49-latek włamywał się i okradał bary przy Placu Wolności. Usłyszał zarzuty

RZESZÓW. 49-latek ma na koncie dwa włamania. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

1 lutego rusza linia autobusowa obsługująca nowe rzeszowskie osiedle

RZESZÓW. Od 1 lutego 2021 r. zacznie kursować linia nr 57, która obsłuży teren osiedla Pogwizdów Nowy, które od 1 stycznia br. stało się częścią Rzeszowa.

Rzeszów

W Rzeszowie uruchomiono automat do wymiany bilonów na banknoty

RZESZÓW. W rzeszowskiej placówce NBP działa samoobsługowa maszyna do zamiany monet.

Rzeszów

Zderzenie dwóch samochodów. Jeden z kierowców miał ponad 2 promile

RZESZÓW. Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca renault, który zderzył się Dodge’em. W zdarzeniu ranna została pasażerka renault. 50-latniemu kierowcy – mieszkańcowi Rzeszowa - zatrzymano prawo jazdy.

Rzeszów

W pustostanie przy ul. Chłopickiego znaleziono ciało 45-letniego mężczyzny

RZESZÓW. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci 45-letniego mężczyzny, którego ciało znaleziono wczoraj w pustostanie przy ul. Chłopickiego w Rzeszowie. 

Rzeszów

Przebudowa Stadionu Miejskiego. Stary jupiter zostanie na pamiątkę

RZESZÓW. Trwa przebudowa Stadionu Miejskiego „Stal” w Rzeszowie. W ramach inwestycji, obiekt zyska m.in. nowe oświetlenie. 

Rzeszów

Miasto organizuje transport na szczepienie przeciwko Covid-19

RZESZÓW. Z transportu mogą skorzystac osoby  niepełnosprawne oraz seniorzy.

Reklama