Rzeszów - Poniedziałek, 05.05.2025
Reklama

Renowacja parku na Zalesiu rozpocznie się w przyszłym roku

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Miasto wyremontuje park na Zalesiu, który wydzierżawiło od Uniwersytetu Rzeszowskiego. Przetarg na projekt odbędzie się jeszcze w tym roku, natomiast prace rewitalizacyjne mają ruszyć w 2020 roku.

Po tym jak Ratusz wydzierżawił od Uniwersytetu Rzeszowskiego park przy ul. Wieniawskiego, teraz planuje jego renowacje. Zaczęło się od kosmetycznych poprawek, tj. zamontowano nowe ławki i kosze oraz zasadzono kilka drzewek. Warto dodać, że teren został wydzierżawiony bezterminowo.

Jak wiadomo park na Zalesiu swoim wyglądem nie przyciąga, a chociażby do Parku Papieskiego brakuje mu wiele, toteż Ratusz zdecydował się na jego renowację. Zanim jednak do inwestycji można będzie przystąpić niezbędna jest decyzja konserwatora.

„Mamy wytyczne od konserwatora zabytków. W tym roku będzie ogłoszony przetarg na opracowanie koncepcji projektowej” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie.

Ponadto w Ratuszu słyszymy, że ewentualne prace rewitalizacyjne mogą ruszyć już w przyszłym roku, a koszty inwestycji znane będą po stworzeniu projektu.

„Prace ruszą od przyszłego roku. Dopiero po opracowaniu koncepcji projektowej będą znane koszty” – dodaje Agnieszka Siwak-Krzywonos.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów ogrywa Jastrzębski Węgiel w trzech setach

RZESZÓW. Najlepszym zawodnikiem pojedynku wybrany został Jakub Jarosz.

Rzeszów

Nagroda Ministra Inwestycji i Rozwoju dla studenta PRz za najlepszą rozprawę doktorską

RZESZÓW. Zwycięska rozprawa doktorska dotyczyła technologii wzmacniania konstrukcji betonowych przy użyciu wstępnie naprężanych taśm kompozytowych.

Rzeszów

Głos rzeszowskiej kurii w sprawie odwołanego spektaklu

RZESZÓW. Poznaliśmy stanowisko Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie w sprawie spektaklu Pawła Passiniego #chybanieja.

Rzeszów

130 pożarów traw w ciągu ostatniej doby na Podkarpaciu. Jeden z największych miał miejsce w Rzeszowie

RZESZÓW, PODKARPACIE. 14 hektarów nieużytków spłonęło w Rzeszowie przy ul Beskidzkiej.

Rzeszów

Matysówka została 31 osiedlem Rzeszowa. Kolejnym Miłocin?

RZESZÓW. teraz czas na zatwierdzenie statutu osiedla oraz przeprowadzenie wyborów do rady osiedla.

Rzeszów

Studenci skorzystają z symulatora wirtualnej sceny zbrodni. W planach symulator ataku terrorystycznego

RZESZÓW. Program „Wirtualnej sceny zbrodni” obejmuje dwa oddzielne scenariusze.

Rzeszów

Pięć firm zainteresowanych poszerzeniem ścieżki pieszo-rowerowej nad Wisłokiem

RZESZÓW. Dwie z pięciu ofert mieszczą się w progu finansowym miasta.

Rzeszów

Znamy liczbę bezdomnych w Rzeszowie i na Podkarpaciu. Wśród nich jest siedmioro dzieci

RZESZÓW. W stolicy województwa podkarpackiego jest 128 osób bezdomnych. 

Reklama