Rzeszów - Poniedziałek, 23.06.2025
Reklama

Rewitalizacja parku na osiedlu Zalesie

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Blisko 3-hektarowy park przy ul. Wieniawskiego na osiedlu Zalesie, doczeka się w końcu odnowy. Przybędzie drzew i krzewów, powstaną nowe aleje, plac zabaw zostanie rozbudowany.

Przetarg na rewitalizację parku został już ogłoszony. Wykonawcę inwestycji powinniśmy poznać na początku lutego. Prace mają ruszyć na przełomie zimy i wiosny.

Zaplanowany przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie zakres prac w prawie 3-hektarowym parku na os. Zalesie jest spory.

Ich częścią będą nasadzenia zieleni. Posadzone zostaną drzewa m.in. lipy, klony, jesiony oraz krzewy: jaśminowce, forsycje, lilaki, kaliny koralowe. Powstanie również łąka kwietna.

Park zyska nowe aleje spacerowe, powstanie ogrodzenie, którego część zostanie odtworzona zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków. Do parku będą prowadziły trzy wejścia.

Istniejący plac zabaw zostanie wyposażony w nowe elementy, przeznaczone dla dzieci w różnych przedziałach wiekowych. Powstaną m.in. linarium, wieża ze zjeżdżalnią, huśtawki, gniazdo, karuzela oraz parkour – tj. zestaw drewnianych słupów wyposażonych w liny i uchwyty, przeznaczony do aktywności fizycznej opartej na wykorzystaniu wagi własnego ciała.
Reklama
W południowo-zachodniej części parku powstanie drewniana altana, przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a w niej stół z trzema miejscami siedzącymi.  
Dodatkowo park zostanie oświetlony. Postawionych zostanie 15 latarni.

- Rewitalizacja parku przy ul. Wieniawskiego wpisuje się w politykę, którą chcę prowadzić w mieście. Zgodnie z nią w Rzeszowie będzie przybywać terenów zielonych. W ubiegłym roku wykonane zostały nowe parki kieszonkowe w rejonie ulic Króla Augusta oraz Sanockiej i Ustrzyckiej, posadzonych zostało setki drzew i krzewów. W tym roku w planach mamy jeszcze więcej zielonych działań. Wśród nich, oprócz rewitalizacji parku na os. Zalesie, znalazły się m.in. parki kieszonkowe w rejonie ulic Starzyńskiego i Brydaka oraz przy al. Sikorskiego i ul. Kurpiowskiej, kolejne prace przy tworzeniu parku w rejonie szkoły przy ul. Błogosławionej Karoliny i wiele innych zadań – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Więcej miejsc w rzeszowskich żłobkach. Otwarto nową filię "Calineczki"

RZESZÓW. W Rzeszowie stworzono 60 dodatkowych miejsc w miejskich żłobkach. Na os. Budziwój powstała też nowa filia żłobka „Calineczka”, która przyjmie 25 dzieci. To inwestycja sfinansowana zarówno ze środków własnych miasta jak...

Rzeszów

Jakiego aquaparku chcą mieszkańcy Rzeszowa? Znamy wyniki konsultacji społecznych

RZESZÓW. Strefa zjeżdżalni, strefa dla dzieci oraz strefa saun – to najbardziej oczekiwane przez mieszkańców atrakcje w przyszłym parku wodnym w Rzeszowie. Tak wynika z konsultacji społecznych dotyczących tej inwestycji.

Rzeszów

Komunikacja miejska w okresie okołoświątecznym. Jak pojadą autobusy?

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie poinformował, jak będą kursowały autobusy komunikacji miejskiej w okresie okołoświątecznym.

Rzeszów

W rejonie Lisiej Góry powstanie ogród deszczowy [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Posadzonych zostanie w nim 1700 roślin. Pojawią się również ekologiczne elementy małej architektury oraz figury z wikliny imitujące zwierzęta.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców. Rekordzista miał ponad 2,6 promila

RZESZÓW. W miniony weekend rzeszowscy policjanci wyeliminowali z ruchu trzech pijanych kierowców. Niechlubny rekordzista miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Rzeszów

Dwukrotnie taniej, równie jasno. Rzeszów wymienia oświetlenie na LED-owe

RZESZÓW. Ponad połowa lamp oświetlających ulice Rzeszowa należących do miasta jest już oparta na technologii LED.

Rzeszów

Półmaraton Rzeszowski. Utrudnienia w ruchu i objazdy autobusów

RZESZÓW. rasa biegu będzie prowadzić ulicami miasta oraz Bulwarami nad Wisłokiem. Niektóre drogi zostaną częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Rzeszów

Podkarpackie Centrum Nauki "Łukasiewicz" od 31 marca dostępne dla zwiedzających

RZESZÓW. Od najbliższego piątku, 31 marca 2023 r. będzie można już regularnie odwiedzać Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce. 

Reklama