Rzeszów - Środa, 25.06.2025
Reklama

ROBO-motion w Rzeszowie. Będą walki robotów, line followery i roboty sumo

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Największe w kraju zawody robotów znów w Rzeszowie. Tegoroczna edycja ROBO-motion zagości 28 listopada na terenie Hali Podpromie. Uczestnicy zmierzą się w ośmiu kategoriach, podzielonych na 17 konkurencji.

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się szósta edycja międzynarodowych zawodów robotycznych ROBO-motion. Organizatorzy przygotowali m.in. areny do zmagań na torach dla linefollowerów czy walk sumo. To największa tego typu impreza w kraju.

Oprócz standardowych konkurencji pojawi się wiele niespodzianek. Jak zapowiadają organizatorzy, każdy konstruktor, niezależnie od doświadczenia, na pewno znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie też konkurencji dla miłośników klocków Lego.

Tegoroczna edycja imprezy powraca z dużym rozmachem. Organizatorzy zapraszają chętnych do udziału w specjalnej konkurencji: SmashBots by RoboLAB. Potężne, zdalnie sterowane roboty staną do walki w specjalnie zaprojektowanej zamkniętej arenie, gotowej wytrzymać potężne uderzenia. Będzie to pierwsza taka konkurencja w Polsce.
Reklama
Organizatorzy wydarzenia to Rzeszowska Grupa IT, czyli Koło Naukowe Automatyków i Robotyków ROBO oraz Koło Naukowe Elektroniki i Technologii Informacyjnych, rzeszowski RoboLAB Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, Politechnika Rzeszowska, a także podkarpacki oddział Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Zawody zostały objęte patronatem prezydenta Rzeszowa, marszałka województwa podkarpackiego oraz podkarpackiego kuratora oświaty.

Więcej informacji na temat zawodów można znaleźć na stronie wydarzenia: https://robomotion.com.pl oraz na profilu FB: https://www.facebook.com/rzeszowrobomotion.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W 14 min. z centrum Rzeszowa na lotnisko w Jasionce. Trwa budowa nowej linii kolejowej

RZESZÓW. Inwestycja realizowana jest w ramach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej.

Rzeszów

Cała branża ślubna w jednym miejscu! W niedzielę Targi Ślubne w Rzeszowie

RZESZÓW. Porady specjalistów, najnowsze kolekcje i trendy, różnorodność ofert oraz możliwość bezpośrednich rozmów z wystawcami – to wszystko czeka na przyszłe pary młode już w najbliższą niedzielę (5 lutego) w hali Podpromie.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Woli Rafałowskiej. Interweniował śmigłowiec LPR

RZESZÓW. 47-letni kierowca citroena, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w bariery energochłonne i betonowy przepust. Zginął na miejscu.

Rzeszów

Latem znów polecimy z Rzeszowa do Gdańska. Ruszyła sprzedaż biletów

RZESZÓW. Połączenie będzie realizowane od 2 czerwca do 5 września 2023, dwa razy w tygodniu.

Rzeszów

Radni nadali nazwę okrągłej kładce nad al. Piłsudskiego

RZESZÓW. Żartobliwie mówi się o niej „Aureola Ferenca”, od 31 stycznia ma już jednak  oficjalną nazwę im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – mowa o „słynnej” okrągłej kładce nad al. Piłsudskiego.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Od 1 lutego zamknięta ul. Grottgera

RZESZÓW. Zamknięty zostanie odcinek ulicy Grottgera od skrzyżowania z ul. Asnyka do placu Kilińskiego.

Rzeszów

31-latek hodował konopie w łazience

RZESZÓW. 31-letni mieszkaniec Dynowa został zatrzymany przez Policję za nielegalną uprawę konopii. Funkcjonariusze ujawnili 6 sztuk sadzonek w łazience w domu 31-latka. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Rekrutacja wystawców na XVI Europejskie Targi Pracy WORK EXPO w Rzeszowie

RZESZÓW. W dniach 1-2 marca 2023 r. w Hali Podpromie w Rzeszowie odbędą się XVI Europejskich Targach Pracy Work Expo. Organizatorem wydarzenia jest firma MTR Międzynarodowe Targi Rzeszowskie.

Reklama