Rzeszów - Środa, 28.05.2025
Reklama

Rodząca zgłosiła się do szpitala Pro Familia z mężem objętym kwarantanną

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Dużą nieodpowiedzialnością wykazała się kobieta w ciąży, która przychodząc do szpitala specjalistycznego Pro Familia wraz z mężem, zataiła fakt, że ten jest objęty kwarantanną. Szpital zamierza zgłosić sprawę do prokuratury.

W zeszłą niedzielę do szpitala specjalistycznego Pro Familia w Rzeszowie, zgłosiła się rodząca pacjentka wraz mężem, który jak się okazało był objęty kwarantanną. Kobieta świadomie zataiła ten fakt, podczas wypełniania ankiety  wstępnej kwalifikacji w kierunku zakażenia koronawirusem, narażając tym samym personel oraz inne pacjentki szpitala.

Pracownikom szpitala udało się dosyć szybko wykryć nieprawdę, ponieważ ciężarna godzinę wcześniej dzwoniła na Izbę Przyjęć, informując, że rozpoczęła się u niej akcja porodowa i chce przyjechać do szpitala, jednak jej mąż objęty jest kwarantanną domową po powrocie z zagranicy. Szpital podjął decyzję o zgłoszeniu sprawy do prokuratury.

„Okłamując personel podczas przyjęcia na Izbie Przyjęć pacjentka naraziła nie tylko swoje zdrowie, ale także zdrowie innych pacjentki oraz całego zespołu medycznego: ratowników medycznych, położnych i lekarzy. Nie znając prawdy, nie mając wiedzy o tak istotnych faktach, personel nie może podjąć odpowiednich decyzji ‼️” – czytamy w komunikacie jaki pojawił się na profilu szpitala Pro Familia.
Reklama
Jednocześnie, szpital apeluje do wszystkich pacjentów, aby nie zatajali prawdy, gdyż może to wywołać znaczne utrudnienia w funkcjonowaniu opieki ginekologiczno-położniczej na Podkarpaciu:  „Każde kłamstwo, zatajanie istotnych informacji przez pacjentki nie tylko naraża na utratę zdrowia wiele osób, ale może prowadzić do wyłączenia z funkcjonowania naszego szpitala lub innych placówek oraz objęcie personelu kwarantanną, co prowadziłoby do dramatycznej sytuacji i załamania systemu opieki ginekologiczno-położniczej na terenie województwa podkarpackiego.”

Aby zapewnić bezpieczeństwo pacjentkom szpitala, w placówce zorganizowano dwa trakty porodowe. Jeden przeznaczony jest dla kobiet zdrowych, natomiast drugi dla pacjentek z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Pacjentki zdrowe już na etapie przyjęcia do szpitala, są rozdzielane od tych, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W nowych podstrefach strefy płatnego parkowania będzie 87 parkometrów

RZESZÓW. Miasto poszukuje firmy, która dostarczy 87 nowych parkometrów. Znajdą się na os. Grota-Roweckiego oraz 1000-lecia.

Rzeszów

Ulice Rycerską czeka remont

RZESZÓW. Miasto znalazło wykonawcę dla remontu ul. Rycerskiej. Droga powinna zostać wyremontowana w ciągu trzech najbliższych miesięcy.

Rzeszów

Sesja Rady Miasta bez udziału publiczności

RZESZÓW. Najbliższa sesja Rady Miasta odbędzie się na zmienionych zasadach. Media zostały poproszone o śledzenie jej przebiegu w Internecie.

Rzeszów

Miejski Zarząd Żłobków zamyka się przed petentami

RZESZÓW. Miejski Zarząd Żłobków nie obsługuje rekrutacji metodą face to face. Petenci są zobligowani do wybrania drogi elektronicznej.

Rzeszów

Urzędnicy zrobią zakupy dla osób starszych i samotnych objętych kwarantanną

RZESZÓW. Osoby starsze i samotne, które zostały objęte kwarantanną, mogą liczyć na pomoc pracowników Urzędu Miasta Rzeszowa w zrobieniu zakupów.

Rzeszów

Darmowa strefa płatnego parkowania w Rzeszowie do odwołania

RZESZÓW. Strefa płatnego parkowania w Rzeszowie z dniem dzisiejszym przestaje funkcjonować.

Rzeszów

Pijani kierowcy na ulicach Rzeszowa. Jeden wydmuchał 2,5 promila, a drugi miał ponad 3 promile

RZESZÓW. Dwóch pijanych kierowców ujawnili rzeszowscy policjanci. Jeden z nich wpadł podczas kontroli, natomiast w drugim przypadku doszło do obywatelskiego ujęcia.

Rzeszów

Konsultacje w sprawie zmiany granic miasta Rzeszowa

RZESZÓW. 19 marca 2020 r. rozpoczynają się konsultacje z mieszkańcami Rzeszowa w sprawie zmiany granic miasta Rzeszowa. Konsultacje będą trwały do 22 marca 2020 r.

Reklama