Rzeszów - Środa, 07.05.2025
Reklama

Rodząca zgłosiła się do szpitala Pro Familia z mężem objętym kwarantanną

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Dużą nieodpowiedzialnością wykazała się kobieta w ciąży, która przychodząc do szpitala specjalistycznego Pro Familia wraz z mężem, zataiła fakt, że ten jest objęty kwarantanną. Szpital zamierza zgłosić sprawę do prokuratury.

W zeszłą niedzielę do szpitala specjalistycznego Pro Familia w Rzeszowie, zgłosiła się rodząca pacjentka wraz mężem, który jak się okazało był objęty kwarantanną. Kobieta świadomie zataiła ten fakt, podczas wypełniania ankiety  wstępnej kwalifikacji w kierunku zakażenia koronawirusem, narażając tym samym personel oraz inne pacjentki szpitala.

Pracownikom szpitala udało się dosyć szybko wykryć nieprawdę, ponieważ ciężarna godzinę wcześniej dzwoniła na Izbę Przyjęć, informując, że rozpoczęła się u niej akcja porodowa i chce przyjechać do szpitala, jednak jej mąż objęty jest kwarantanną domową po powrocie z zagranicy. Szpital podjął decyzję o zgłoszeniu sprawy do prokuratury.

„Okłamując personel podczas przyjęcia na Izbie Przyjęć pacjentka naraziła nie tylko swoje zdrowie, ale także zdrowie innych pacjentki oraz całego zespołu medycznego: ratowników medycznych, położnych i lekarzy. Nie znając prawdy, nie mając wiedzy o tak istotnych faktach, personel nie może podjąć odpowiednich decyzji ‼️” – czytamy w komunikacie jaki pojawił się na profilu szpitala Pro Familia.
Reklama
Jednocześnie, szpital apeluje do wszystkich pacjentów, aby nie zatajali prawdy, gdyż może to wywołać znaczne utrudnienia w funkcjonowaniu opieki ginekologiczno-położniczej na Podkarpaciu:  „Każde kłamstwo, zatajanie istotnych informacji przez pacjentki nie tylko naraża na utratę zdrowia wiele osób, ale może prowadzić do wyłączenia z funkcjonowania naszego szpitala lub innych placówek oraz objęcie personelu kwarantanną, co prowadziłoby do dramatycznej sytuacji i załamania systemu opieki ginekologiczno-położniczej na terenie województwa podkarpackiego.”

Aby zapewnić bezpieczeństwo pacjentkom szpitala, w placówce zorganizowano dwa trakty porodowe. Jeden przeznaczony jest dla kobiet zdrowych, natomiast drugi dla pacjentek z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Pacjentki zdrowe już na etapie przyjęcia do szpitala, są rozdzielane od tych, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

23 marca kolejna akcja sprzątania terenów wzdłuż Wisłoka

RZESZÓW. Akcja startuje 23 marca o godzinie 11.00.

Rzeszów

Mateusz Kosturek z brązem na Mistrzostwach Świata w karate

RZESZÓW. Mistrzostwach Świata Kyokushin Karate Tezuka Group odbyły się 17 marca w mieście Fukuoka w Japonii.

Rzeszów

21 marca rusza w Rzeszowie aplikacja Bolt. Czym estońska firma kusi nowych kierowców?

RZESZÓW. Aplikacja Bolt obecna jest w Polsce od 2016 roku, wcześniej funkcjonowała jako Taxify. 

Rzeszów

Zmiany w komunikacji miejskiej. Trwa przebudowa zatoki autobusowej Kotuli/Ustrzycka

RZESZÓW. 18 marca o godz. 9.00 rozpoczęła się przebudowa zatoki przystankowej Kotuli / Ustrzycka 02.

Rzeszów

Przetarg na projekt przedłużenia ul. Warszawskiej do unieważnienia?

RZESZÓW. Według danych z dokumentacji przetargowej projekt przebudowy ma być gotowy najpóźniej do 22 listopada 2019 roku.

Rzeszów

Radni w sprawie poszerzenia drogi i budowy chodnika przy ul. Zawiszy Czarnego

RZESZÓW. Mowa o odcinku od ul. Świętokrzyskiej do ul. Beskidzkiej liczącym ok. 350 m.

Rzeszów

41-latek przyłapany na „sharingu” płatnych platform cyfrowych

RZESZÓW. Zabezpieczono 10 dekoderów, 4 laptopy, jednostkę centralną wraz ze stacją czytników kart, karty chipowe oraz sporą ilość gotówki.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów bez szans na grę w fazie play-off

RZESZÓW. MVP spotkania otrzymał Kert Toobal.

Reklama