Wizualizacja: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
RZESZÓW. W ciągu trzech miesięcy ma powstać rodzinny mini park na osiedlu Przybyszówka. Koszt zadania realizowanego w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego wynosi nieco ponad 370 tys. zł.
Inwestycja powstanie na działce miejskiej 653 przy ul. Dębickiej, w sąsiedztwie placu zabaw. Istniejąca tam zieleń będzie wzbogacona o nasadzenia dodatkowych drzew takich jak lipa drobnolistna i klon pospolity, krzewów, róż, traw ozdobnych i łąki kwietnej.
Park zostanie również wyposażony w elementy małej architektury. Pojawi się piaskownica modułowa, strefa wypoczynku z leżakami oraz miejsce biwakowe ze stolikami i krzesłami. Przestrzeń zostanie doświetlona przy wykorzystaniu lamp solarnych z czujnikami ruchu. Powstaną również alejki.
Umowa z wykonawcą jest już podpisana. Park ma być gotowy za trzy miesiące.
Utworzenie rodzinnego mini parku przy ul. Dębickiej, to zadanie wybrane przez mieszkańców w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Na tę inwestycje miasto przeznaczy nieco ponad 370 tys. zł.
RZESZÓW. To miejsce, w którym młodzież będzie szkolić się z budowy i programowania robotów, aby następnie startować w międzynarodowych zawodach robotycznych.
RZESZÓW. W święto Bożego Ciała, autobusy komunikacji miejskiej pojadą jak w niedzielę, natomiast dzień później jak w dni robocze wolne od nauki szkolnej.
RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie przejazdów dla rowerzystów na pięciu skrzyżowaniach, w tym m.in. al. Piłsudskiego z al. Cieplińskiego i al. Powstańców Warszawy z ul. Hetmańską.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz