Wizualizacja: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
RZESZÓW. W ciągu trzech miesięcy ma powstać rodzinny mini park na osiedlu Przybyszówka. Koszt zadania realizowanego w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego wynosi nieco ponad 370 tys. zł.
Inwestycja powstanie na działce miejskiej 653 przy ul. Dębickiej, w sąsiedztwie placu zabaw. Istniejąca tam zieleń będzie wzbogacona o nasadzenia dodatkowych drzew takich jak lipa drobnolistna i klon pospolity, krzewów, róż, traw ozdobnych i łąki kwietnej.
Park zostanie również wyposażony w elementy małej architektury. Pojawi się piaskownica modułowa, strefa wypoczynku z leżakami oraz miejsce biwakowe ze stolikami i krzesłami. Przestrzeń zostanie doświetlona przy wykorzystaniu lamp solarnych z czujnikami ruchu. Powstaną również alejki.
Umowa z wykonawcą jest już podpisana. Park ma być gotowy za trzy miesiące.
Utworzenie rodzinnego mini parku przy ul. Dębickiej, to zadanie wybrane przez mieszkańców w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Na tę inwestycje miasto przeznaczy nieco ponad 370 tys. zł.
RZESZÓW. Firma Lagardere Travel Retail rozbuduje strefę komercyjno-gastronomiczną w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka. W części ogólnodostępnej terminala pasażerskiego powstaną nowe sklepy oraz perfumeria.
RZESZÓW. 3 października ruszą pierwsze przyjęcia pacjentów w nowej poradni urologicznej, która powstała w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.
RZESZÓW. Przygotowany przez Rzeszów i słowacki Stropkov projekt „Baśniowe pogranicze. W krainie legend polskich i słowackich” został doceniony w 15. edycji plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku”.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz