Rzeszów - Sobota, 23.08.2025
Reklama

Rondo Pobitno będzie dwupoziomowe. Ratusz chce rozpocząć pracę w 2020 roku

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Ratusz planuje przebudować ronda Pobitno. Istnieją dwie koncepcję, obie zakładają stworzenie dwupoziomowego przejazdu. Realizacja inwestycji rozpocznie się najwcześniej w 2020 roku.

Zbyt duże natężenie ruchu w okolicy ronda Pobitno zmusza niejako Ratusz do jego przebudowy. Wstępne koncepcje zakładają stworzenie dwupoziomowego skrzyżowania z zachowaniem ruchu okrężnego.

Jedna z koncepcji mówi o drodze nad rondem, druga natomiast pod nim. Obie koncepcje łączy jedno założenie: dodatkowy poziom będzie przebiegał od Alei Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego do Alei Armii Krajowej.

„Będziemy iść w tym kierunku, aby powstał tunel” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Choć Ratusz posiada założenia i plany, niczego w zasadzie nie możemy być pewni w stu procentach, ponieważ inwestycja jest na etapie zlecenia projektowania.

Dodatkowo w Ratuszu słyszymy, że przetarg na wykonanie ww. inwestycji miałby się rozpocząć pod koniec tego roku bądź początkiem kolejnego, zatem możemy założyć, że realizacja inwestycji rozpocznie się najwcześniej w 2020 roku. 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rusza kiermasz wielkanocny w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. Od 27 do 29 marca 2024 r. w CH Plaza odbędzie się Kiermasz Wielkanocny.  Wystawcy zaoferują regionalne produkty. Na stoiskach znajdą się m.in. wielkanocne przysmaki, rękodzieło artystyczne, ozdoby świąteczne oraz wyjątkowe...

Rzeszów

Obok stacji Rzeszów Staroniwa powstała hala serwisowa Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. Oficjalnie oddano do użytku halę, w której serwisowany będzie tabor Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej. Koszt inwestycji to ponad 167 mln zł.

Rzeszów

Przebudowa ul. Załęskiej. Prace rozpoczną się lada dzień

RZESZÓW. Dziś w ratuszu podpisano umowę z konsorcjum firm, które przebuduje ulicę Załęską. Prace mają rozpocząć się lada dzień. Inwestycja o wartości blisko 6 mln zł ma zakończyć się jesienią br.

Rzeszów

Wisłokostrada. Trwają przygotowania do budowy obiektów inżynierskich

RZESZÓW. Na budowie Wisłokostrady prowadzone są obecnie prace rozbiórkowe mostu Załęskiego. Wykonawca rozpoczął również przygotowania do budowy drugiego mostu oraz estakady nad torami.

Rzeszów

Port lotniczy Rzeszów-Jasionka otrzymał imię "Rodziny Ulmów"

RZESZÓW / JASIONKA. Od niedzieli port port lotniczy Rzeszów-Jasionka nosi imię Rodziny Ulmów.

Rzeszów

Rzeszów. Komunikacja miejska w okresie świątecznym

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie poinformował, jak będą kursowały autobusy komunikacji miejskiej w okresie okołoświątecznym (od 28 marca do 2 kwietnia 2024 r oraz jak pojadą autobusy nocne po zmianie czasu.

Rzeszów

Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa będzie miała 3 poziomy

RZESZÓW. Zabytkowa kamienica przy ul. 3 Maja 9 zostanie odrestaurowana. Miesząca się tu Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa zyska dodatkowe dwa funkcjonalne poziomy: parter oraz poddasze.

Rzeszów

Dzwon Życia zawisł w szpitalu przy ul. Szopena

RZESZÓW. W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie, zawisł Dzwon Życia. Uderzenie w niego symbolizuje pokonanie choroby nowotworowej.

Reklama