Rzeszów - Poniedziałek, 29.06.2026
Reklama

Rondo Pobitno będzie dwupoziomowe. Ratusz chce rozpocząć pracę w 2020 roku

Dodano: 21.02.2019 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Ratusz planuje przebudować ronda Pobitno. Istnieją dwie koncepcję, obie zakładają stworzenie dwupoziomowego przejazdu. Realizacja inwestycji rozpocznie się najwcześniej w 2020 roku.

Zbyt duże natężenie ruchu w okolicy ronda Pobitno zmusza niejako Ratusz do jego przebudowy. Wstępne koncepcje zakładają stworzenie dwupoziomowego skrzyżowania z zachowaniem ruchu okrężnego.

Jedna z koncepcji mówi o drodze nad rondem, druga natomiast pod nim. Obie koncepcje łączy jedno założenie: dodatkowy poziom będzie przebiegał od Alei Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego do Alei Armii Krajowej.

„Będziemy iść w tym kierunku, aby powstał tunel” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Choć Ratusz posiada założenia i plany, niczego w zasadzie nie możemy być pewni w stu procentach, ponieważ inwestycja jest na etapie zlecenia projektowania.

Dodatkowo w Ratuszu słyszymy, że przetarg na wykonanie ww. inwestycji miałby się rozpocząć pod koniec tego roku bądź początkiem kolejnego, zatem możemy założyć, że realizacja inwestycji rozpocznie się najwcześniej w 2020 roku. 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Osoby głuche nie pojadą za darmo komunikacją miejską, „gdyż przepisy prawa nie dają podstawy”?

RZESZÓW. Petycja trafiła do Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Szykuje się zmiana na stanowisku skarbnika Rzeszowa

RZESZÓW. Nowym skarbnikiem zostanie Jacek Mróz.

Rzeszów

W sobotę gala boksu na Stadionie Miejskim

RZESZÓW. 6 lipca 2019 r. o godz. 18 na Stadionie Miejskim w Rzeszowie odbędzie się Gala "KnockOut Boxing Night 7: Różański vs. Izu".

Rzeszów

Przy 10 drzewach w mieście znajdą się specjalne tabliczki

RZESZÓW. Do akcji zostało już wytypowanych 10 drzew w różnych częściach Rzeszowa.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa murem za wodnym placem zabaw. Spotkanie z mieszkańcami wciąż aktualne

RZESZÓW. Miało być szybko i sprawnie, a koniec końców może wyjść zgoła inaczej. 

Rzeszów

Połączenie ul. Kopisto z ul. Wierzbową. Trwa kompletowanie dokumentów do przetargu

W Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta inwestycje wyceniono na 7,2 mln zł, a jej okres realizacji zamyka się w latach 2018-2023 rok.

Reklama