Rzeszów - Sobota, 24.01.2026
Reklama

Rondo w rejonie dworca PKS otrzymało nazwę

Dodano: 01.10.2025 r. / Redakcja

Rondo im. Żołnierzy Ochotników 1920 / fot. Archiwum RESinet.pl
Rondo im. Żołnierzy Ochotników 1920 / fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa podjęto decyzję o nadaniu nazwy „Rondo im. Żołnierzy Ochotników 1920” skrzyżowaniu w rejonie dworca PKS.

Rondo, położone na osiedlu Śródmieście, u zbiegu ul. Artura Grottgera i ul. Adama Asnyka, powstało w ramach dużej inwestycji pn. Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne. Zadanie składało się z trzech części, z czego dwie realizowało miasto. Pierwsza obejmowała przebudowę placu Dworcowego i budowę podziemnego parkingu, natomiast druga – modernizację układu drogowego wokół dworca. W jej ramach przebudowano m.in. ulice Grottgera, Kilińskiego, Asnyka, Bardowskiego i Batorego, a także wykonano nowe rondo, ścieżkę rowerową, chodniki oraz oświetlenie.

Podczas wtorkowej sesji radni miejscy przyjęli uchwałę dotyczącą nadania temu skrzyżowaniu nazwy „Rondo im. Żołnierzy Ochotników 1920”.

Reklama

„Nadanie temu miejscu nazwy „Rondo im. Żołnierzy Ochotników 1920” będzie wyrazem szacunku dla ich czynu oraz przypomnieniem mieszkańcom i przyjezdnym o bohaterach, których odwaga jest częścią dziedzictwa Rzeszowa i całej Polski” – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Nowa nazwa zacznie obowiązywać po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego.

Rondo w rejonie dworca PKS zostało udostępnione kierowcom 2 października 2023 r.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pod Rzeszowem powstaje duży ośrodek sportowy

RZESZÓW. W Świlczy powstaje Centrum Sportowe „Wzorcownia Ruchu”. Obiekt buduje firma Moris Polska. Ośrodek stanie na działce o powierzchni 1,73 ha. 

Rzeszów

Ważny etap budowy zbiornika na wodę pitną na os. Pobitno

RZESZÓW. Na os. Pobitno trwa budowa ogromnego zbiornika na wodę pitną. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sprawdza obecnie szczelność komór zbiornika. Próba szczelności pierwszej z nich zakończyła się pozytywnie.

Rzeszów

Droga rowerowa połączy Rzeszów z Łańcutem

RZESZÓW. Rzeszów we współpracy z sąsiednimi gminami planuje wybudować drogę rowerową, która połączy miasto z Łańcutem. Inwestycję zrealizują wspólnie oba miasta, a także gminy Krasne i Łańcut.

Rzeszów

Ul. Jazowa będzie oświetlona

RZESZÓW. Około 30 latarni oświetli kilometrowy odcinek ulicy Jazowej na osiedlu Drabinianka.

Rzeszów

"Rzeszowskie Piwnice" - mapping 3D na budynku ratusza

RZESZÓW. W środę (29.12) na rzeszowskim Rynku odbędzie się Video Mapping 3D będący przedsmakiem zwiedzania Rzeszowskich Piwnic, które od 3 stycznia zostaną udostępnione mieszkańcom i turystom.

Rzeszów

Na os. Mieszka I powstanie nowy parking

RZESZÓW. Przy ul. Krzyżanowskiego przybędzie kilkanaście miejsc parkingowych. W ramach inwestycji dobudowany zostanie także brakujący chodnik.

Rzeszów

W Rzeszowie ruszył projekt dla seniorów "Aktywna ławka"

RZESZÓW. Projekt “Aktywna ławka” ma na celu wsparcie seniorów w aktywnościach plenerowych na terenie parków miejskich. 

Rzeszów

W Sylwestra utrudnienia w ruchu na Moście Zamkowym

RZESZÓW. 31 grudnia, w związku z organizacją pokazu dronów w ramach Sylwestra Miejskiego, na Moście Zamkowym wystąpią utrudnienia w ruchu.

Reklama