Rzeszów - Niedziela, 29.03.2026
Reklama

Rośnie gigant mieszkaniowo-usługowy przy rondzie Pobitno [ZDJĘCIA]

Dodano: 25.03.2026 r. / Redakcja

Budowa kompleksu Lwowska 33 przy rondzie Pobitno w Rzeszowie, fot. ViC / RESinet.pl
Budowa kompleksu Lwowska 33 przy rondzie Pobitno w Rzeszowie, fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. W stolicy Podkarpacia powstaje nowoczesny wieżowiec mieszkaniowo-biurowy „Lwowska 33”. Inwestycja realizowana jest tuż przy rondzie Pobitno i będzie stanowić jedną z architektonicznych dominant tej części miasta. Zobaczcie najnowsze zdjęcia z placu budowy (pod artykułem).

W ramach projektu powstanie 17-kondygnacyjny budynek mieszkalny z 214 mieszkaniami oraz towarzyszący mu budynek biurowy. Na parterach zaplanowano 5 lokali usługowych, a w części biurowej dodatkowo 14 usługowo-handlowych (gastronomia, drobny handel, biura).

Mieszkańcy obiektu będą mieli do dyspozycji około 220 miejsc parkingowych zlokalizowanych w trzech lokalach garażowych z oddzielnymi wjazdami.

Reklama

Projekt zakłada również powstanie wewnętrznego dziedzińca z zielenią i przestrzenią rekreacyjną, a także zielonych tarasów na wyższych kondygnacjach. Na najwyższych piętrach zaplanowano przestronne apartamenty z dużymi tarasami. Całość ma wyróżniać się nowoczesną architekturą i stać się charakterystycznym punktem tej części miasta.

Wykonawcą inwestycji jest BESTA Przedsiębiorstwo Budowlane sp. z o.o. Roboty budowlane mają zakończyć się we wrześniu 2027 roku.

Poniżej kilka świeżych zdjęć z budowy. Pełną fotorelację znajdziecie w dziale ZDJĘCIA

.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Protest aktywistów przeciwko branży futrzarskiej na rzeszowskim rynku

RZESZÓW. W najbliższą sobotę grupa niezależnych aktywistów będzie protestować w obronie zwierząt hodowanych dla futer. Manifestacja odbędzie na rzeszowskim rynku.

Rzeszów

Trwa remont kładki im. WOŚP w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Część prac prowadzona jest w nocy, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Rzeszów. Nowy teren rekreacyjny z placem zabaw prawie gotowy

RZESZÓW. Dobiegają końca prace przy tworzeniu nowego terenu rekreacyjnego na osiedlu Staromieście. Inwestycja o powierzchni blisko 25 arów powstaje w rejonie ulic Lubicz i Staromiejskiej.

Rzeszów

Kłęby dymu nad Rzeszowem. Pożar w elektrociepłowni

RZESZÓW. Kilka zastępów straży pożarnej brało udział w gaszeniu pożaru, do którego doszło na terenie rzeszowskiej elektrociepłowni. Ogień udało się opanować.

Rzeszów

Co słychać na budowie największej inwestycji drogowej w Rzeszowie?

RZESZÓW. Jak zapewnia miasto, budowa Wisłokostrady, czyli największej obecnie inwestycji drogowej w Rzeszowie idzie zgodnie z planem. Gotowe są już m.in. wszystkie podpory nowego Mostu Załęskiego.

Rzeszów

Tragiczny wypadek pod Rzeszowem. 42-letni motocyklista zginął na miejscu

42-letni motocyklista, najprawdopodobniej w wyniku nadmiernej prędkości, stracił panowanie nad jednośladem i uderzył w bariery. Zginął na miejscu.

Rzeszów

Drogowa inwestycja na al. Okulickiego na finiszu

RZESZÓW. Prace przy budowie dodatkowego pasa ruchu na al. Okulickiego dobiegają końca. Ich koszt to nieco ponad 300 tys. zł.

Rzeszów

Parking długoterminowy na lotnisku w Jasionce już dostępny dla podróżnych

RZEZÓW/JASIONKA. Na podrzeszowskim lotnisku dobiegła końca modernizacja długoterminowego parkingu zlokalizowanego tuż przy terminalu pasażerskim. Parking, który oferuje 278 miejsc postojowych został utwardzony nawierzchnią asfaltową i zaprojektowany także dla osób niepełnosprawnych.

Reklama