Rzeszów - Sobota, 04.04.2026
Reklama

Rośnie nowa część szkoły przy ul. Miodowej w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

Dodano: 12.08.2025 r. / Redakcja

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Trwa rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 21 przy ul. Miodowej. W nowej części znajdą się m.in. 12 sal lekcyjnych, sala komputerowa, dwie świetlice i biblioteka z czytelnią. Na jakim etapie są prace?

Inwestycja powstaje w systemie „zaprojektuj – wybuduj”. Realizuje ją firma Texom. Umowę z wykonawcą podpisano w sierpniu 2024 r. Roboty budowlane rozpoczęły się styczniu 2025 r.
W ramach zadania powstanie nowy, trzykondygnacyjny budynek. Znajdzie się w nim m.in. 12 pełnowymiarowych sal lekcyjnych, sala komputerowa, sala językowa, dwie świetlice, biblioteka z czytelnią, pokój nauczycielski oraz pokój wicedyrektora, a także dwa pomieszczenia przeznaczone dla pedagoga i logopedy.

Do tej pory na nowych segmentach A i C zostały wykonane roboty budowlane stanu surowego otwartego oraz na istniejącym segmencie B prace izolacyjne ścian zewnętrznych fundamentowych. Obecnie wykonywane są prace wykończeniowe na segmencie C (prace posadzkowe, zabudowy ścian, tynki) oraz prace modernizacyjne na segmencie B (montaż ślusarki aluminiowej, roboty instalacyjne, prace tynkarskie i malarskie).

Inwestycja będzie gotowa do 31 maja 2026 roku. Jej koszt to blisko 19,6 mln zł.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowy system rezerwacji karnetów i biletów na mecze Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. Jedną z nowości będzie możliwość zwolnienia miejsca na dany mecz.

Rzeszów

Dwa przejścia dla pieszych zostaną specjalnie oświetlone. Miasto za darmo dostanie lampy

RZESZÓW. W pierwszej kolejności planujemy montaż na ulicy Krakowskiej i Lubelskiej” – informował Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Rzeszów

Automaty paczkowe Poczty Polskiej będą również w Rzeszowie

RZESZÓW. Pierwsze automaty w Rzeszowie będą dostępne do końca sierpnia br.

Rzeszów

Nowy zespół w Podkarpackiej policji. „Speed” zajmie się piratami drogowymi

RZESZÓW. Policjanci otrzymali 50-konne nieoznakowane BMW 330i xdrive oraz oznakowane BMW 320i xdrive.

Rzeszów

Trwa remont ul. Wieniawskiego. Przejazd od strony ul. Kiepury zablokowany

RZESZÓW. Na ul. Wieniawskiego trwa trzyetapowa rozbudowa.

Rzeszów

Wieczorna akcja rzeszowskiej policji. Poszukiwali dwóch nastolatek

RZESZÓW. Blisko 50 policjantów szukało wczoraj dwóch zaginionych nastolatek.

Rzeszów

Złe informacje dla Ratusza ws. powiększenia Rzeszowa, choć ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła

RZESZÓW. Ostateczna decyzja zostanie podjęta podczas posiedzenia rządu.

Rzeszów

Budowa parkingu wielopoziomowego na Podpromiu możliwa najwcześniej w 2020 roku

RZESZÓW. Miasto informuje, że pod inwestycje została już wykonana robocza koncepcja realizacji.

Reklama