Rzeszów - Poniedziałek, 22.12.2025
Reklama

"Rowerowy Maj" w Rzeszowie. Uczniowie dbają o środowisko i walczą o nagrody

Dodano: 05.05.2022 r.

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia dołączyła do tegorocznej edycji kampanii „Rowerowy Maj”. Jej celem jest promocja ekologicznego transportu, a korzystanie z rowerów, hulajnóg, czy deskorolek będzie nagradzane. 

„Rowerowy Maj” to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Pomysłodawcą jest Miasto Gdańsk, a Rzeszów w tym roku po raz pierwszy dołączył do akcji. „Rowerowy Maj” poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower, kształtuje zdrowe nawyki i proekologiczną postawę. Skutecznie zmienia także okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń, nauczyciel czy pracownik placówki, który w maju dotrze do szkoły czy przedszkola w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody. Chęć uczestnictwa w Kampanii Rowerowy Maj 2022 zgłosiły już rzeszowskie szkoły podstawowe, przedszkola oraz zespoły szkolno-przedszkolne. Akcja trwa od 4 do 31 maja bieżącego roku. Nauczyciele z przedszkoli i szkół, które dołączyły do akcji dostali materiały dotyczące bezpieczeństwa, które zostały omówione z uczniami oraz rozesłane do rodziców.
Reklama
Szczegóły kampanii można znaleźć pod linkiem: https://rowerowymaj.eu/#

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wszystkich Świętych 2020. Jak pojadą autobusy w Rzeszowie?

RZESZÓW. W okresie Wszystkich Świętych nastąpią zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Jak co roku ZTM uruchomi dodatkowe linie specjalne, które ułatwią dojazd do cmentarzy. Większość autobusów specjalnych będzie kursowała co 10 min.

Rzeszów

FOTO. Strajk rolników w Rzeszowie. Utrudnienia na obwodnicy

RZESZÓW. Od rana traktory wjeżdżają do Rzeszowa. O godz. 11:00 protestujący rolnicy zgromadzą się przed Urzędem Wojewódzkim.

Rzeszów

Odwołana wystawa fotografii Chrisa Niedenthala odbędzie się w innym miejscu

RZESZÓW. Dyrekcja rzeszowskiego „plastyka” odwołała wystawę fotografii Chrisa Niedenthala. Organizatorzy znaleźli nowe miejsce.

Rzeszów

MKS zawiesza część kursów

RZESZÓW. W związku z wprowadzeniem od 16 października br. nauki zdalnej w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych, autobusy MKS będą kursować z ograniczeniami.

Rzeszów

WSPiA zainaugurowała nowy rok akademicki

RZESZÓW. Bez udziału zaproszonych gości, studentów i pracowników – tak wyglądała w tym inauguracja 26. roku akademickiego w najstarszej niepublicznej uczelni na Podkarpaciu.

Rzeszów

Zbiórka niebezpiecznych odpadów w Rzeszowie [Terminy i punkty odbioru]

RZESZÓW. W dniach od 19 do 23 października 2020 r. na terenie miasta odbędzie się zbiórka odpadów niebezpiecznych.

Rzeszów

Nowe limity pasażerów w MPK. Ile osób wsiądzie do autobusu?

RZESZÓW. W związku z obowiązującymi od dziś nowymi zasadami, autobusami może podróżować ograniczona liczba osób. Ile pasażerów może wsiąść do poszczególnych modeli pojazdów rzeszowskiej komunikacji miejskiej?

Rzeszów

Wypadek w Krasnem. Jeden z kierowców miał ponad 2 promile alkoholu

RZESZÓW. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia dwóch samochodów, do którego doszło w czwartek w Krasnem. W wypadku ucierpiało dwie osoby. Jeden z kierowców był pijany.

Reklama