Rzeszów - Niedziela, 13.07.2025
Reklama

Rozbudowa infrastruktury sportowej przy VIII LO w Rzeszowie. Powstaną m.in. dwa boiska [WIZUALIZACJE]

Dodano: /

Wizualizacja: UM Rzeszowa
Wizualizacja: UM Rzeszowa

RZESZÓW. Trwa przetarg na wybór firmy, która zajmie się rozbudową infrastruktury sportowej przy VIII LO na ul. Wyspiańskiego. Ratusz opublikował wizualizacje obiektu.

W ramach zadania powstaną dwa boiska wielofunkcyjne: jedno o wymiarach 40 na 20 metrów przeznaczone do gry w piłkę nożną, piłkę ręczną i unihokeja jak też i tenisa ziemnego, koszykówkę i siatkową, a drugie do gry w siatkówkę i w tenisa ziemnego.

W planach jest również budowa obiektów lekkoatletycznych wraz z wyposażeniem: 3-torowej bieżni prostej o nawierzchni poliuretanowej i długości całkowitej 80 m (strefa startu 3 m + dystans biegu 60 m + strefa wyhamowania 17 m). Jeden z torów tej bieżni będzie przystosowany do skoku w dal. Ponadto powstanie także rzutnia do pchnięcia kulą a także siłownia plenerowa.

Reklama

- Zakres inwestycji, która będzie wykonana przy ul. Wyspiańskiego, na terenie VIII LO był ustalany wspólnie z dyrekcją i pracownikami szkoły. Przygotowując zadanie uwzględniono także zapotrzebowanie mieszkańców osiedla Króla Augusta, gdzie znajduje się szkoła, a także osiedli sąsiednich – Kmity i Pułaskiego na tereny służące sportowi – wyjaśnia Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Przetarg na wybór wykonawcy już trwa. Wybrana firma będzie miała siedem miesięcy od daty podpisania umowy na opracowanie dokumentacji i wybudowanie infrastruktury sportowej przy VIII LO w Rzeszowie.

To zadanie jest dofinansowane kwotą miliona zł ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki w ramach programu „Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej - edycja 2024”.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zostań "Kosmicznym Pomagaczem". Wesprzyj zakup kombinezonów rehabilitacyjnych dla dzieci z Rzeszowa i okolic

RZESZÓW. Fundacja "Mały Wielki Krok" prowadzi zbiórkę środków na zakup specjalistycznych kombinezonów, dzięki którym jej podopieczni będą mogli kontynuować rehabilitację.

Rzeszów

Tragiczny finał poszukiwań 67-latka z Rzeszowa

​RZESZOW. Wczoraj w Krasnem przypadkowa osoba natrafiła na zwłoki mężczyzny. Okazało się, że to ciało zaginionego w listopadzie ubiegłego roku 67-latka z Rzeszowa.

Rzeszów

Tak będzie wyglądała ulica Grunwaldzka po przebudowie [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Gotowy jest już projekt przebudowy ulicy Grunwaldzkiej. Na wniosek prezydenta Konrada Fijołka uzupełniono go o drzewa, które zostaną posadzone wzdłuż kamienic. Wizualizacje możecie zobaczyć pod artykułem.

Rzeszów

XIX Targi Ślubne już 5 lutego w Hali Podpromie w Rzeszowie. Bilety online taniej!

To już dziewiętnasta edycja wydarzenia organizowanego przez MTR Międzynarodowe Targi Rzeszowskie i firmę Sagier.

Rzeszów

Rozbudowa Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Rzeszowie

RZESZÓW. Rozpoczął się kolejny etap rozbudowy Podkarpackiego Centrum Chorób Płuc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie.

Rzeszów

WSIiZ zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

RZESZÓW. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie po raz kolejny zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Rzeszów

Rekordowy rok na lotniku w Jasionce, ponad 730 tys. pasażerów

RZESZÓW/JASIONKA. W drugiej połowie ubiegłego roku odnotowano najlepsze wyniki w historii lotniska.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy MPK w okresie ferii zimowych?

RZESZÓW. W województwie podkarpackim ferie rozpoczynają się już w najbliższy poniedziałek, 16 stycznia i potrwają do 27 stycznia br. 

Reklama