Rzeszów - Piątek, 02.01.2026
Reklama

Rozbudowa rzeszowskiego „Elektronika” na finiszu [ZDJĘCIA]

Dodano: 08.08.2025 r. / Redakcja

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Trwają prace wykończeniowe przy rozbudowie Zespołu Szkół Elektronicznych na ul. Hetmańskiej w Rzeszowie. Roboty obejmują budowę nowej części szkoły oraz remont istniejącego budynku.

Rozbudowa szkoły przy ul. Hetmańskiej rozpoczęła się latem 2024 r. W pierwszej kolejności zadaniem wykonawcy była rozbiórka istniejących warsztatów przylegających do szkolnego budynku i rozbiórka żelbetowego ogrodzenia. W miejsce starych warsztatów powstał nowy 3-kondygnacyjny budynek o powierzchni 357 m kw.

Obecnie wykonawca realizuje prace wykończeniowe: wykonanie sufitów podwieszanych, wykładzin obiektowych i okładzin ściennych. Roboty prowadzone są również na zewnątrz, polegają na utwardzaniu terenu.

Nowa część szkoły to budynek 3-kondygnacyjny, w którym znajdą się m.in. sześć pracowni technicznych, dwie pracownie językowe i trzy pracownie do nauki przedmiotów ogólnokształcących, a także toalety, w tym dla osób z niepełnosprawnościami.

Reklama

Zadanie obejmuje również remont istniejącego budynku z kompleksową termomodernizacją. Powstaje nowa część ogrodzenia. Zostanie zamontowana także instalacja fotowoltaiczna, budynek będzie wyposażony w platformę dla osób z niepełnosprawnościami.

Realizacją inwestycji zajmuje się wybrana w przetargu firma z Rzeszowa. Prace mają zakończyć się jesienią br.

Koszt inwestycji to ponad 10,6 mln zł.. Na zadanie pozyskano środki zewnętrzne –dofinansowanie z programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027. Celem głównym projektu jest zwiększenie dostępności oraz poprawa warunków dydaktycznych i jakości kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Elektronicznych w Rzeszowie.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

10 największych i najważniejszych inwestycji w 2022 roku w Rzeszowie wg ratusza

RZESZÓW. Po tzw. „małych” inwestycjach, przyszedł czas na te duże. Ratusz przedstawił listę 10 największych i najważniejszych „dużych” inwestycji minionego roku.

Rzeszów

Program in vitro w Rzeszowie - konkurs rozstrzygnięty

RZESZÓW. Wybrana została oferta firmy PARENS. Program będzie trwał od 9 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2025 r.

Rzeszów

Zwłoki mężczyzny w rzece w Rzeszowie. Policja ustala przyczyny śmierci mężczyzny

RZESZÓW. Ciało 38-letniego mieszkańca Rzeszowa znaleziono w rzece przy ul. Kalinowej na osiedlu Bzianka. Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności śmierci mężczyzny.

Rzeszów

Ruszył przetarg na Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki. Są nowe wizualizacje

RZESZÓW. Prace mają rozpocząć się w przyszłym roku. Obiekt ma być gotowy w 2025 roku.

Rzeszów

Miasto podsumowuje 2022 rok. Oto najważniejsze małe inwestycje zrealizowane w Rzeszowie

RZESZÓW. To m.in. nowe drogi osiedlowe, więcej zieleni w mieście i lepsza infrastruktura rowerowa.  

Rzeszów

Zablokowany przejazd przy hali Podpromie. Kiedy zostanie przywrócony?

RZESZÓW. We wtorek, 27 grudnia deweloper zagrodził przejazd łączący ul. Lenartowicza z drogą przy hali Podpromie w związku z rozpoczęciem budowy obiektu mieszkalno-usługowego.

Rzeszów

Wypadek na ul. Leszka Czarnego. Samochód potrącił pieszą

RZESZÓW. 42-letnia mieszkanka Rzeszowa została potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych. Kobieta trafiła do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Reklama