Rzeszów - Sobota, 24.01.2026
Reklama

Rozbudowa rzeszowskiego „elektronika” na ostatniej prostej [ZDJĘCIA]

Dodano: 07.10.2025 r. / Redakcja

Rozbudowa rzeszowskiego „elektronika” - fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
Rozbudowa rzeszowskiego „elektronika” - fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Dobiegają końca prace związane z rozbudową Zespołu Szkół Elektronicznych przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie. Powstał nowy budynek, a stary został wyremontowany. Koszt inwestycji to nieco ponad 10,6 mln zł.

Przebudowa rzeszowskiego „elektronika” rozpoczęła się latem 2024 roku. Zadanie realizuje firma Polbud z Rzeszowa. W pierwszej kolejności wykonawca dokonał rozbiórki warsztatów przylegających do szkolnego budynku oraz żelbetowego ogrodzenia. W ich miejsce powstał 3-kondygnacyjny budynek o powierzchni 357 m kw.

Wewnątrz znajdzie się m.in. sześć pracowni technicznych, dwie pracownie językowe i trzy pracownie do nauki przedmiotów ogólnokształcących, a także toalety, w tym dla osób z niepełnosprawnościami.

Budowa jest już w zaawansowanej fazie. Wykonawca zakończył prace m.in. przy dociepleniu budynku, elewacji zewnętrznej, pokryciu dachu. Obecnie we wnętrzu budynku prowadzone są prace wykończeniowe, montowane są sufity podwieszane, wykładziny. Trwa też rozruch instalacji. Prowadzone są prace na dziedzińcu, gdzie m.in. układana jest kostka.

Reklama

Inwestycja objęła także remont starego budynku szkoły wraz z kompleksową termomodernizacją.

Zakończenie prac zaplanowano na listopad tego roku.

Całkowity koszt inwestycji wynosi 10 650 834,05 zł. Zadanie zostało dofinansowane z programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ruszyła budowa przystanku kolejowego Rzeszów Dworzysko

RZESZÓW. Rozpoczęto prace przy budowie przystanku Rzeszów Dworzysko na trasie Rzeszów – Dębica. PKP przygotuje też 14 nowych przystanków dla Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej.

Rzeszów

Miejskie bieganie w Święto Niepodległości

RZESZÓW. Już po raz dziewiąty rzeszowianie pobiegną w Narodowe Święto Niepodległości. Odbędzie się też akcja charytatywna „Biegnę dla”.

Rzeszów

W Rzeszowie trwa likwidacja piecyków gazowych

RZESZÓW. Niemal 9 tysięcy piecyków gazowych zlikwidowali już mieszkańcy Rzeszowa. Jest plan kolejnych wymian.

Rzeszów

Rzeszów czwarty w rankingu miast "dobrych do życia"

RZESZÓW. Rzeszów znalazł się na 4. miejscu w rankingu "Gmina dobra do życia 2021", przygotowanym przez Polską Agencję Prasową,

Rzeszów

Uniwersyteckie Centrum Lekkoatletyczne otwarte

RZESZÓW. 4 listopada odbyło się uroczyste otwarcie Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletycznego. To inwestycja za niemal 52 mln.

Rzeszów

W weekend utrudnienia przy wymianie dowodów osobistych

RZESZÓW. W najbliższą sobotę i niedzielę utrudnienia w uzyskaniu lub wymianie dowodu osobistego. Będą nowe dowody z cechą biometryczną.

Rzeszów

Kolejna akcja szczepień w Urzędzie Wojewódzkim

RZESZÓW. W najbliższy weekend Podkarpacki Urząd Wojewódzki we współpracy z Klinicznym Szpitalem Wojewódzkim nr 2 przeprowadzi na terenie urzędu akcję szczepień przeciw COVID-19.

Rzeszów

Wypadek w Hyżnem. Droga Rzeszów - Dynów już przejezdna

Jak poinformowała podkarpacka policja, nie ma już utrudnień na drodze wojewódzkiej relacji Rzeszów – Dynów.

Reklama