Rzeszów - Sobota, 24.01.2026
Reklama

Rozbudowa rzeszowskiego „elektronika” na ostatniej prostej [ZDJĘCIA]

Dodano: 07.10.2025 r. / Redakcja

Rozbudowa rzeszowskiego „elektronika” - fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
Rozbudowa rzeszowskiego „elektronika” - fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Dobiegają końca prace związane z rozbudową Zespołu Szkół Elektronicznych przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie. Powstał nowy budynek, a stary został wyremontowany. Koszt inwestycji to nieco ponad 10,6 mln zł.

Przebudowa rzeszowskiego „elektronika” rozpoczęła się latem 2024 roku. Zadanie realizuje firma Polbud z Rzeszowa. W pierwszej kolejności wykonawca dokonał rozbiórki warsztatów przylegających do szkolnego budynku oraz żelbetowego ogrodzenia. W ich miejsce powstał 3-kondygnacyjny budynek o powierzchni 357 m kw.

Wewnątrz znajdzie się m.in. sześć pracowni technicznych, dwie pracownie językowe i trzy pracownie do nauki przedmiotów ogólnokształcących, a także toalety, w tym dla osób z niepełnosprawnościami.

Budowa jest już w zaawansowanej fazie. Wykonawca zakończył prace m.in. przy dociepleniu budynku, elewacji zewnętrznej, pokryciu dachu. Obecnie we wnętrzu budynku prowadzone są prace wykończeniowe, montowane są sufity podwieszane, wykładziny. Trwa też rozruch instalacji. Prowadzone są prace na dziedzińcu, gdzie m.in. układana jest kostka.

Reklama

Inwestycja objęła także remont starego budynku szkoły wraz z kompleksową termomodernizacją.

Zakończenie prac zaplanowano na listopad tego roku.

Całkowity koszt inwestycji wynosi 10 650 834,05 zł. Zadanie zostało dofinansowane z programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Spotkanie na temat zieleni miejskiej. To już dziś

RZESZÓW. Dziś o 17 rozpocznie się spotkanie w formie dyskusji otwartej na temat zieleni miejskiej w Rzeszowie.

Rzeszów

Kot w rurze ciepłowniczej. Trwa akcja ratunkowa

RZESZÓW. Od ponad tygodnia trwają działania mające na celu uwolnić kota, który utknął w rurze przy ul. Ciepłowniczej. Wiadomo już, gdzie dokładnie się znajduje.

Rzeszów

Kwesta na rzeszowskich cmentarzach

RZESZÓW. Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Rzeszowie i Caritas Diecezji Rzeszowskiej przeprowadzą kwestę na rzeszowskich i okolicznych nekropoliach.

Rzeszów

Akcja szczepień przy cmentarzu Wilkowyja

RZESZÓW. W najbliższy weekend przy cmentarzu Wilkowyja odbędzie się akcja szczepień przeciwko koronawirusowi.

Rzeszów

Zmiana organizacji ruchu przy rzeszowskich cmentarzach

RZESZÓW. Od 29 października do 2 listopada, w ramach policyjnej akcji "Znicz 2021", na drogach pojawi się więcej policjantów. 

Rzeszów

Rzeszów będzie miał ponad 800 nowych drzew

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku Zarząd Zieleni Miejskiej posadzi na terenie Rzeszowa ponad 800 drzew. Miejsca mają wybrać mieszkańcy. Odbędzie się też Rzeszowskie Forum Zieleni.

Rzeszów

Policjanci uratowali niedoszłego samobójcę

RZESZÓW. W wyniku interwencji rzeszowskich policjantów przed dokonaniem samobójstwa uratowany został młody mężczyzna.

Rzeszów

W grudniu otwarcie ŚDS "Niezapominajka". To pierwszy taki ośrodek w Rzeszowie

RZESZÓW. Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta uchwalono powołanie Środowiskowego Domu Samopomocy „Niezapominajka”.

Reklama