Rzeszów - Piątek, 19.09.2025
Reklama

Rozbudowa stadionu Grunwald Budziwój na ukończeniu [ZDJĘCIA]

Dodano: 14.08.2025 r. / Redakcja

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Prace przy rozbudowie stadionu KS Grunwald Budziwój w Rzeszowie zbliżają się do końca. Gotowy jest już budynek klubowy. Trwają jeszcze roboty dodatkowe związane z infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu.

Nowo wybudowany budynek klubowy to obiekt jednokondygnacyjny o powierzchni 250 m kw. wraz z infrastrukturą techniczną niezbędną do jego funkcjonowania. W budynku znajdują się trzy szatnie wraz sanitariatami przeznaczone dla piłkarzy, pokój sędziowski, pomieszczenia gospodarcze, magazyn sprzętu sportowego, pomieszczenie techniczne, korytarz, zaplecze sanitarne dla kibiców. Obiekt jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami.

Kolejnymi elementami przebudowy stadionu była wymiana nawierzchni na boisku treningowym (na terenie o powierzchni ok. 2170 m kw.) oraz dostarczenie dwóch zestawów ławek-wiat dla zawodników. Na boisku do piłki nożnej wykonano oświetlenie i monitoring, na stadionie postawiono tablicę wyników. Zamontowane także ogrodzenie i piłkochwyty od strony zachodniej boiska (wzdłuż drogi) oraz piłkochwyty między boiskami.

Reklama

Obecnie wykonawca realizuje roboty dodatkowe. Chodzi m.in. o oświetlenie placu przy bramie wjazdowej, przyłącze wody do studni wodomierzowej i istniejących zraszaczy, odwodnienie liniowe 10 mb, chodnik z kostki brukowej przy trybunach wraz z obrzeżami, dostawa i montaż barierek przy trybunach, droga zjazdowa z budynku na boisko 45 m kw.

Modernizacją stadionu KS Grunwald Budziwój zajmuje się firma AJ PROFIBUD z Chmielnika. Wartość całej inwestycji to blisko 4,3 mln zł. Wszystkie prace zostaną zakończone do 5 września 2025 r.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pilne ostrzeżenie ZTM! Fałszywe informacje o kartach na bezpłatne przejazdy

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie opublikował ważny komunikat dotyczący fałszywych kart transportowych oferowanych w internecie, które rzekomo mają uprawniać do bezpłatnych przejazdów rzeszowską komunikacją miejską.

Rzeszów

Mostem Załęskim pojedziemy jeszcze w tym miesiącu. Kończy się I etap budowy Wisłokostrady

RZESZÓW. Prace przy zakończeniu I etapu budowy Wisłokostrady, czyli drogi od al. Tadeusza Rejtana do ul. gen. Maczka są już na finiszu. Jak zapewnia Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, jeszcze w tym miesiącu...

Rzeszów

Nowe połączenie lotnicze z Rzeszowa do Grecji

SkyUp Airlines uruchomiło nowe, regularne połączenie lotnicze z Portu Lotniczego Rzeszów–Jasionka do greckiego Heraklionu – serca słonecznej Krety. Loty odbywają się we wtorki.

Rzeszów

Zdewastował autobus miejski, miał ponad 2,5 promila alkoholu

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca województwa lubuskiego, który uszkodził autobus komunikacji miejskiej. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Straty oszacowano na blisko 50 tys. zł.

Rzeszów

Tragiczny wypadek na torach w Boguchwale. Nie żyje mężczyzna

BOGUCHWAŁA. Rzeszowscy policjanci pracują nad ustaleniem szczegółów tragicznego zderzenia, do którego doszło dziś rano na torach kolejowych w Boguchwale. Mężczyzna został śmiertelnie potrącony przesz pociąg.

Rzeszów

Kilka rzeszowskich dróg osiedlowych zyska nowe nawierzchnie asfaltowe

RZESZÓW. Nowe asfaltowe nawierzchnie będą już niedługo układane m.in. na ul. Śnieżnej na os. Budziwój, ul. Dębickiej na os. Przybyszówka, ul. Kalinowej na os. Bzianka.

Rzeszów

Rekordowa frekwencja w głosowaniu na projekty w ramach RBO 2026

RZESZÓW. „Mamy rekord!! Takiego Waszego zaangażowania w Rzeszowski Budżet Obywatelski jeszcze nigdy nie było!” – napisał Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek w mediach społecznościowych po zakończeniu głosowania.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Zmiana terminu wprowadzenia nowej organizacji ruchu na ul. Krzyżanowskiego i al. Armii Krajowej

RZESZÓW. W związku z czwartkowymi ulewnymi deszczami Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie zmienia termin wprowadzenia nowej organizacji ruchu na al. Armii Krajowej i ul. Krzyżanowskiego.

Reklama