Rzeszów - Niedziela, 14.09.2025
Reklama

Rozbudowa stadionu Grunwald Budziwój na ukończeniu [ZDJĘCIA]

Dodano: 14.08.2025 r. / Redakcja

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Prace przy rozbudowie stadionu KS Grunwald Budziwój w Rzeszowie zbliżają się do końca. Gotowy jest już budynek klubowy. Trwają jeszcze roboty dodatkowe związane z infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu.

Nowo wybudowany budynek klubowy to obiekt jednokondygnacyjny o powierzchni 250 m kw. wraz z infrastrukturą techniczną niezbędną do jego funkcjonowania. W budynku znajdują się trzy szatnie wraz sanitariatami przeznaczone dla piłkarzy, pokój sędziowski, pomieszczenia gospodarcze, magazyn sprzętu sportowego, pomieszczenie techniczne, korytarz, zaplecze sanitarne dla kibiców. Obiekt jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami.

Kolejnymi elementami przebudowy stadionu była wymiana nawierzchni na boisku treningowym (na terenie o powierzchni ok. 2170 m kw.) oraz dostarczenie dwóch zestawów ławek-wiat dla zawodników. Na boisku do piłki nożnej wykonano oświetlenie i monitoring, na stadionie postawiono tablicę wyników. Zamontowane także ogrodzenie i piłkochwyty od strony zachodniej boiska (wzdłuż drogi) oraz piłkochwyty między boiskami.

Reklama

Obecnie wykonawca realizuje roboty dodatkowe. Chodzi m.in. o oświetlenie placu przy bramie wjazdowej, przyłącze wody do studni wodomierzowej i istniejących zraszaczy, odwodnienie liniowe 10 mb, chodnik z kostki brukowej przy trybunach wraz z obrzeżami, dostawa i montaż barierek przy trybunach, droga zjazdowa z budynku na boisko 45 m kw.

Modernizacją stadionu KS Grunwald Budziwój zajmuje się firma AJ PROFIBUD z Chmielnika. Wartość całej inwestycji to blisko 4,3 mln zł. Wszystkie prace zostaną zakończone do 5 września 2025 r.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trwa zbiórka na ławkę multimedialną im. redaktora Janusza Majki

RZESZÓW. Przy al. Lubomirskich w Rzeszowie stanie wyjątkowa ławka multimedialna upamiętniająca zmarłego w zeszłym roku dziennikarza Polskiego Radia Rzeszów.

Rzeszów

Kolejna podwyżka cen biletów w Rzeszowie [NOWY CENNIK]

RZESZÓW. O 25 procent zdrożeją bilety na autobusy komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Zamiast biletu 60-minutowego, wprowadzony zostanie bilet 90-minutowy.

Rzeszów

Największe bezpłatne warsztaty programistyczne "Koduj z Gigantami" w Rzeszowie już za nami

RZESZÓW. Od 3 do 25 września uczestnicy warsztatów poznali podstawy programowania i zasady bezpiecznego korzystania z sieci.

Rzeszów

Tłumy na festiwalu Karpaty na Widelcu

RZESZÓW. Nawet 15 tys. osób wzięło udział w festiwalu Karpaty na Widelcu, który odbył się w ostatni weekend w Rzeszowie – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Biegowy weekend w Rzeszowie. Wystartuje 1,5 tys. zawodników

RZESZÓW. Aż trzy imprezy biegowe odbędą się w najbliższy weekend w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto nowy zbiornik na wodę pitną

RZESZÓW. Rośnie zapas wody pitnej dla Rzeszowa. MPWiK wzbogacił się o nowy zbiornik.

Rzeszów

Team Dżo zwycięzcą drugiej edycji Rzeszowskiego StartUP MIXu

RZESZÓW. Zwycięski zespół zaprezentował projekt inteligentnego kompostownika.

Reklama