Rzeszów - Poniedziałek, 09.06.2025
Reklama

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 21. Będą nowe sale lekcyjne i hala sportowa

Dodano:

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Ruszył przetarg na rozbudowę i przebudowę rzeszowskiej Szkoły Podstawowej nr 21. Do skrzydła szkoły dobudowany zostanie nowy budynek, w którym znajdzie się m.in. dziesięć sal dydaktycznych i nowa biblioteka. Powstanie też hala sportowa.

Inwestycja będzie polegała m.in. na budowie przylegającego do szkoły trzykondygnacyjnego segmentu. W nowym budynku powstanie m.in. 10 sal dydaktycznych (w tym pracownia komputerowa), dwie świetlice, biblioteka z czytelnią oraz pokój nauczycielski. Wszystkie pomieszczenia zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Drugim elementem przedsięwzięcia będzie budowa pełnowymiarowej hali sportowej wraz z zapleczem sportowym. Powstanie sala główna z boiskami do gry w piłkę ręczną, futsal, siatkówkę i koszykówkę, wraz z trybunami dla około 100 widzów. Ponadto zostaną utworzone:
Reklama
- pomieszczenie do jazdy na rolkach,
- sala do gimnastyki korekcyjnej i fitness,
- sala do tenisa stołowego,
- pomieszczenie na siłownię, 
- szatnie z zapleczem sanitarnym,
- ogólnodostępne toalety i prysznice,
- magazyn na sprzęt sportowy.

W ramach inwestycji zostanie również rozbudowana stołówka szkolna dla około 1000 uczniów. Rozbudowane zostaną też obecne zaplecze kuchenne i jadalnia, a także pomieszczenia higieniczno-sanitarne oraz techniczne.

Przetarg na wybór wykonawcy projektu rozbudowy szkoły został już ogłoszony. Zwycięzcę powinniśmy poznać jeszcze w tym roku, a dokumentacja prawdopodobnie będzie gotowa jesienią 2022 r.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

3 rzeszowskie inwestycje biorą udział w konkursie "Modernizacja Roku & Budowa XXI w."

Do 11 maja można oddawać głos na 3 rzeszowskie inwestycje, które biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI w. 

Rzeszów

Tragiczny wypadek na ul. Piłsudskiego. Zginął młody kierowca

RZESZÓW. Trwa ustalanie przyczyn nocnego wypadku do jakiego doszło w Rzeszowie, na ul. Piłsudskiego. Kierujący mercedesem uderzył w słup sygnalizacji świetlnej. Zginął na miejscu.

Rzeszów

Korekty w świątecznych kursach autobusów MPK

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził korekty do okołoświątecznego rozkładu jazdy autobusów komunikacji miejskiej. 

Rzeszów

Do Rzeszowa dotarł pierwszy autobus na gaz

RZESZÓW. 60 autobusów gazowych Autosan zasili tabor MPK w Rzeszowie. Pierwszy z nich już został dostarczony.

Rzeszów

W święta zmiany terminu odbioru odpadów

RZESZÓW. MPGK Rzeszów poinformowało o zmianach terminów odbioru odpadów komunalnych w okresie Świąt Wielkanocnych.

Rzeszów

Pędził 208 km/h na rzeszowskim odcinku DK97

RZESZÓW. Rzeszowska grupa SPEED ponownie w akcji.

Rzeszów

W Rzeszowie kolejne przypadki łamania zakazów. 500 zł mandatu za spotkanie przy Lisiej Górze

RZESZÓW. W ciągu dwóch dni bieżącego tygodnia, rzeszowscy policjanci interweniowali 18 razy.

Rzeszów

Koronawirus. Studenci WSIiZ otrzymają wsparcie

RZESZÓW. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządza w Rzeszowie zaoferowała pomoc socjalną dla studentów. 

Reklama