Rzeszów - Środa, 12.11.2025
Reklama

Rozpoczyna się rozbudowa ul. Potockiego w Rzeszowie

Dodano: 19.07.2021 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Firma Strabag rozbuduje ulicę Potockiego na rzeszowskim osiedlu Załęże. Inwestycja będzie kosztować blisko 4,2 mln zł.

Inwestycja obejmuje rozbudowę ul. Potockiego na odcinku ok 1 km. Chodzi o odcinek od zatoki autobusowej przy ul. Potockiego (po prawej stronie) do ul. Jaspisowej. Ulica zostanie poszerzona do 6 metrów, wybudowany zostanie chodnik (szerokość 2,2 m),  przykryty zostanie rów biegnący przy drodze. Zadanie obejmie m.in. także przebudowę nawierzchni na ul. Jaspisowej, budowę oświetlenia na odcinku od ul. Ametystowej do końca zatoki autobusowej przy ul. Nefrytowej, przebudowę infrastruktury podziemnej.

Koszt inwestycji to blisko 4,2 mln zł. Zadanie będzie realizować firma Strabag, z którą miasto podpisało już umowę. Wykonawcy przekazano już teren, na którym będzie realizowana inwestycja. Inwestycja ma być gotowa do końca przyszłego roku.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ostatni test siatkarzy Resovii przez startem sezonu

RZESZÓW. Siatkarze Asseco Resovii kończą serię gier kontrolnych przed nowym sezonem w PlusLidze. 

Rzeszów

Otwarcie nowego marketu remontowo-budowlanego w mieście

RZESZÓW. Leroy Merlin otwiera swój 65. sklep w Polsce. 

Rzeszów

Unieważniono przetarg dot. systemu monitorującego bezpieczeństwo na skrzyżowaniach

RZESZÓW. Mowa o inteligentnym systemie rejestrującym przejazd przez skrzyżowania na czerwonych świetle wraz z rejestracją i analizą danych.

Rzeszów

Jezdnia na ul. Kochanowskiego będzie miała trzy pasy ruchu

RZESZÓW. Przetarg ma ruszyć w przyszłym roku.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc zwraca się do prezesa PKS-u, by zajął się „szkaradnymi” autobusami i dworcem autobusowym

RZESZÓW. O fatalnym stanie autobusów MKS-u pisali mieszkańcy Zabrza, przebywający w Rzeszowie.

Rzeszów

Temat korków w mieście na najbliższej sesji Rady Miasta. Pomysły zaprezentują radni PiS

RZESZÓW. Dwie propozycje już wcześniej przedstawiało Podkarpackie Stowarzyszenie Miłośników Komunikacji.

Rzeszów

Sprawiał wrażenie przysypiającego za kółkiem. Okazało się, że jest pijany

RZESZÓW. Ponad 2,5 promila alkoholu wydmuchał kierowca hondy, ujęty przez policjanta na autostradzie w Nowej Wsi. 

Rzeszów

Będzie renowacja budynku Muzeum Techniki i Militariów przy ul. Kochanowskiego

RZESZÓW. Prace mają być zakończone do końca listopada br.

Reklama