Ruchome schody i windy na stacji Rzeszów Główny jeszcze w wakacje
Dodano: 10.07.2020 r.
fot. PKP PLK
RZESZÓW. Postępują prace przy modernizacji dworca kolejowego w Rzeszowie. W sierpniu do użytku oddany zostanie peron trzeci. Jeszcze w wakacje zacznie działać winda i ruchome schody.
Pasażerowie korzystają już z dwóch nowych peronów, które ułatwiają wakacyjne podróże. Dostęp do peronów zapewnia przejście podziemne, które docelowo będzie miało 140 m i połączy dwie części miasta. Na peronach zamontowano długie wiaty, ławki, tablice informacyjne i czytelne oznakowanie. Nawierzchnia z liniami naprowadzającymi ułatwia poruszanie się osobom niewidomym i słabowidzącym.
W sierpniu ma być gotowy peron nr 3. Wiata na peronie jest już gotowa, a obecnie trwa układanie nawierzchni z płyt granitowych. Dodatkowo wykonawca zamierza jeszcze w wakacje uruchomić schody ruchowe oraz windy. Przewidziane są 4 windy: przy wejściu na peron nr 1 od strony Placu Dworcowego, przy peronach nr 2 i 3 oraz przy wyjściu z tunelu od strony ul. Kochanowskiego. Będą także 4 pary schodów ruchomych przy peronie nr 2 i 3 oraz przy wyjściach od strony Placu Dworcowego i ul. Kochanowskiego.
Inwestycja realizowana jest z Krajowego Programu Kolejowego. Koszt inwestycji współfinansowanej ze środków unijnych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, to 205 mln zł netto.
RZESZÓW. Na dziedzińcu siedziby oddziału PGE Dystrybucja i centrali PGE Obrót odsłonięty został obelisk z tablicą upamiętniającą 40. rocznicę powstania NSZZ „Solidarność” oraz 100 –lecie urodzin św. Jana Pawła II.
RZESZÓW. 28-letni mieszkaniec Rzeszowa, podejrzany o włamania do piwnic został zatrzymany przez policję. Mężczyzna kradł elektronarzędzia, które następnie sprzedawał. Usłyszał trzy zarzuty.
RZESZÓW. Od początku lipca br. dziennikarze programu 2 Polskiego Radia podróżują po Polsce, aby przedstawiać relacje z ciekawych i pięknych zakątków naszego kraju. Bohaterem najbliższego odcinka cyklu będzie stolica Podkarpacia.
RZESZÓW. Kilkanaście tysięcy złotych od dwóch mieszkanek Rzeszowa wyłudzili przestępcy podający się za policjantów. Niestety, poszkodowane zgłosiły sprawę na komisariat już po fakcie.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz