Rzeszów - Czwartek, 18.12.2025
Reklama

Rusza ekologiczny bazarek w Parku Papieskim. Będzie około 150 wystawców

Dodano: 09.10.2023 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. Targowisko przy ul. Dworaka oraz Park Papieski przy al. Armii Krajowej to dwa nowe miejsca w Rzeszowie, w których rolnicy będą mogli handlować żywnością. Pierwszy ekologiczny bazarek w Parku Papieskim odbędzie się w sobotę 21 października. W wydarzeniu weźmie udział około 150 wystawców, producentów żywności i rękodzieła.

Na początku września informowaliśmy o propozycji utworzenia w Rzeszowie dwóch kolejnych miejsc, w których mieszkańcy będą mogli zaopatrzyć się w ekologiczną żywność pochodzącą bezpośrednio od rolników oraz w rękodzieło.

Pierwsze z nich to targowisko przy ul. Dworaka, gdzie rolnicy mogą już sprzedawać swoje produkty w piątki i soboty, w godz. 6:00 – 18:00. W tym celu wyznaczono specjalne strefy.

Drugie miejsce to Park Papieski, w którym sprzedaż żywności będzie odbywać się raz w miesiącu, w wyznaczone soboty. Po raz pierwszy handel w tej lokalizacji odbędzie się już 21 października. Weźmie z nim udział około 150 sprzedawców. Będą to m.in. serowarzy, wędliniarze, pszczelarze i rękodzielnicy. Na mocy porozumienia z dyrekcją hipermarketu E. Leclerc, klienci bazarku będą mogli zostawić swoje samochody na parkingu tego sklepu. Stąd do parku wystarczy przejść przez al. Armii Krajowej. 
Reklama
Jak przekonuje wiceprezydent Rzeszowa Jolanta Kaźmierczak, rozszerzenie handlu tego typu produktami to odpowiedź na potrzeby mieszkańców Rzeszowa.

- Zdrowa żywność produkowana lokalnie jest coraz bardziej popularna. Mieszkańcy wiele razy wskazywali na potrzebę utworzenia miejsca, w którym sprzedawcy będą mogli cyklicznie spotykać się z klientami. Wyszli więc naprzeciw ich oczekiwaniom i mam nadzieję, że bazarek na stałe wpisze się w mapę handlową Rzeszowa – mówi Jolanta Kaźmierczak.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Harley on Tour w Rzeszowie. Bezpłatne jazdy motocyklami Harley-Davidson i wiele atrakcji

RZESZÓW. Już po raz czwarty salon GOC Harley-Davidson Rzeszów organizuje „Harley on Tour”. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy weekend 30 i 31 lipca 2022 r. przy ul. Ludwika Chmury 4.

Rzeszów

Ważny krok w kierunku budowy Szpitala Uniwersyteckiego

RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski wszedł w posiadanie 35 hektarów terenu w gminie Świlcza. W przyszłości ma tam powstać Szpital Uniwersytecki. Szacuje się, że inwestycja pochłonie 2 miliardy złotych.

Rzeszów

Miasto szuka wykonawcy projektu ronda na osiedlu Słocina

RZESZÓW. Ruszył przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej budowy ronda na skrzyżowaniu ulic: Witolda, Paderewskiego i Powstańców Śląskich wraz uzyskaniem zezwolenia na realizację inwestycji (ZRID). Miasto zamierza przeznaczyć na ten cel 170 tys....

Rzeszów

W środę święto policji na Placu Farnym. Będą atrakcje dla mieszkańców

RZESZÓW. Uroczystościom towarzyszyć będzie piknik policyjny z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

Rzeszów

Od środy zamknięty przejazd kolejowy na ul. Langiewicza. Zmiany w komunikacji miejskiej

RZESZÓW. W związku z przebudową przejazdów kolejowych w ciągu ulic Langiewicza oraz Hanasiewicza, nastąpią zmiany w komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Rozbudowa ul. Warszawskiej. Wbito symboliczną łopatę

RZESZÓW. Ul. Warszawska zyska dodatkową jezdnię, co ułatwi dojazd do autostrady A4, a także lotniska w Jasionce. Umowa na wykonanie prac jest już podpisana. Kontrakt zrealizuje firma Strabag.

Rzeszów

Ruszyła modernizacja budynku dworca PKP

RZESZÓW. Na dworcu Rzeszów Główny trwają już pierwsze prace budowlane. Budynkowi przywrócony zostanie modernistyczny charakter. Roboty mają zakończyć się pod koniec 2023 roku.

Reklama