Rzeszów - Poniedziałek, 25.08.2025
Reklama

Rusza kolejny etap odmulania rzeszowskiego zalewu

Dodano: /

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Podpisano umowę na realizację kolejnego etapu odmulania rzeszowskiego zalewu. Będzie to kontynuacja działań mających na celu „przywrócenie zbiornikowi jego pełnej funkcjonalności, poprawę bezpieczeństwa powodziowego oraz zwiększenie jego znaczenia przyrodniczo-rekreacyjnego”.

Podpisana umowa zakłada wykonanie prac obejmujących wydobycie i zdeponowanie osadów dennych w ilości 24 580 m³. Roboty będą prowadzone w czaszy zbiornika, na odcinku 1,1 km w górę rzeki od stopnia wodnego.

Zgodnie z harmonogramem, prace przy odmulaniu mają rozpocząć się w drugiej połowie sierpnia - po formalnym przekazaniu terenu wykonawcy.

W pierwszej kolejności przewidziano prace przygotowawcze, obejmujące: organizację zaplecza technicznego, wyznaczenie miejsca składowania urobku, wdrożenie niezbędnych zabezpieczeń środowiskowych.

Ze względu na uwarunkowania przyrodnicze oraz konieczność ochrony siedlisk fauny wodnej, zasadnicze roboty odmulające rozpoczną się 15 września 2025 r.

Zakończenie inwestycji planowane jest na 16 grudnia 2025 r. Jej wartość to ponad 3,5 mln zł.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

PGE Energia Ciepła oraz Klub Sportowy „Korona” Rzeszów zawarły umowę sponsoringową

RZESZÓW. Dzięki wsparciu rzeszowskiej elektrociepłowni dzieci i młodzież z klubu sportowego będą mogły kontynuować treningi i wyjeżdżać na zawody i turnieje sportowe.

Rzeszów

Zderzenie trzech samochodów w Trzebownisku. Wprowadzono ruch wahadłowy

RZESZÓW. Aktualnie odbywa tam się ruch wahadłowy. Utrudnienia potrwają do ok. 14.30.

Rzeszów

Rzeszów „bohaterem” anglojęzycznego programu [VIDEO]

RZESZÓW. W trakcie filmu Ryan Socash pokazuje m.in. Muzeum Techniki i Militariów, odwiedza rzeszowski Rynek oraz Podziemną Trasę Turystyczną.

Rzeszów

Stok narciarski i… pumptrack na Matysówce

RZESZÓW. Radny Daniel Kunysz zabiega o to, aby w sąsiedztwie stoku narciarskiego powstał pumptrack.

Rzeszów

Za kilka dni ruszy Hackathon Mobility. Wydarzenie odbędzie się w Urban Lab Rzeszów

RZESZÓW. Hackathon odbędzie się w dniach 14-15 grudnia 2019 r. w Urban Lab Rzeszów, przy ul. 3 maja.

Rzeszów

W 9. kolejce PlusLigi Asseco Resovia podejmie Jastrzębski Węgiel

RZESZÓW. Na kibiców w hali Podpromie będzie czekała niespodzianka.

Rzeszów

Prawie 11 mln zł dla Uniwersytetu Rzeszowskiego. Chodzi o zwiększenie dostępności dla osób niepełnosprawnych

RZESZÓW. Projekt UR pt.: „Przyjazny nURt” – rozwój dostępności UR został wyróżniony przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Reklama