Rzeszów - Niedziela, 08.06.2025
Reklama

Rusza sezon ogródkowy na rzeszowskim Rynku

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. We wtorek, 12 kwietnia, oficjalnie rozpoczął się sezon ogródkowy na rynku w Rzeszowie. Ogródki pozostaną tam do końca października.

Jak co roku, także w tym sezonie są konkretne wymagania względem wyglądu ogródków. Muszą być umiejscowione na zielonej wykładzinie; parasole powinny być w kolorze ecru. Ogródki mają średnio 50 m kw. powierzchni. W tym roku jest ich łącznie 33.

Firmy, które organizują i zarządzają ogródkami, zostały wybrane w drodze przetargu zorganizowanego przez Miejską Administrację Targowisk i Parkingów. Zgodnie z zapisami przetargu ogródki na Rynku swoją działalność oficjalnie rozpoczynają 12 kwietnia.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W rejonie Kopca Konfederatów Barskich powstanie ogromny park

RZESZÓW. Miasto planuje utworzenie potężnego parku w rejonie Kopca Konfederatów Barskich. Trwają również prace nad poszerzeniem terenów zielonych w Rzeszowie o kolejne działki w rejonie Wisłoka.

Rzeszów

Otwarcie łącznika ulic Kopisto i Wierzbowej w przyszłym tygodniu? Trwa malowanie linii

RZESZÓW. Rozpoczął się ostatni etap budowy drogi, która połączy ulice Kopisto i Wierzbową. Drogowcy malują linie. 

Rzeszów

Będzie remont budynku III Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie

RZESZÓW. Ruszył przetarg, który ma wyłonić wykonawcę projektu modernizacji zabytkowego budynku III Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Szopena w Rzeszowie.

Rzeszów

Podkarpackie Targi Ślubne już w ten weekend

RZESZÓW. Na zwiedzających czeka masa inspiracji i gorące nowinki wprost z weselnego parkietu. Targi odbędą się w niedzielę w hali Podpromie.

Rzeszów

Dodatkowe patrole policji na ulicach Rzeszowa

RZESZÓW. 150 tysięcy złotych przekaże Rzeszów na organizację w mieście dodatkowych patroli policji. Dzisiaj w ratuszu podpisano w tym celu porozumienie.

Rzeszów

Zmiany na trzech liniach komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie zapowiedział zmiany w rozkładzie jazdy linii nr 20, 22 i 53.

Rzeszów

Fontanna multimedialna do remontu

RZESZÓW. Po dwuletniej przerwie, w tym sezonie powrócą pokazy specjalne rzeszowskiej fontanny multimedialnej. Wcześniej jednak obiekt musi zostać wyremontowany.

Rzeszów

Na osiedlu Piastów będzie nowy parking

RZESZÓW. Na przełomie lutego i marca zostanie podpisana umowa na budowę nowego parkingu przy ulicy Krzywoustego.

Reklama