Rzeszów - Czwartek, 02.07.2026
Reklama

Rusza stały punkt kontroli autokarów przy hali Podpromie

Dodano: 16.01.2023 r.

fot. Archiwum KMP Rzeszów
fot. Archiwum KMP Rzeszów
RZESZÓW. Na parkingu przy hali Podpromie uruchomiono stały punkt kontroli autokarów. Policjanci wspólnie z pracownikami Inspekcji Transportu Drogowego będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki.
 
Od poniedziałku 16.01.2023 do piątku 27.01.2023, będzie można skontrolować autokary, przewożące dzieci i młodzież na wycieczki i zimowiska. Stałym miejscem kontroli autokarów jest parking przy hali widowiskowo-sportowej Podpromie w Rzeszowie. Kontrole prowadzone przez policjantów i funkcjonariuszy ITD odbywają się w dni robocze w godz. 6.00 - 9.00.
 
W innych godzinach oraz w soboty i niedziele, policjanci będą prowadzić kontrolne doraźne, po wcześniejszym ustaleniu szczegółów z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie pod nr telefonu 17 858 33 12. Policjanci proszą o zgłaszanie takich przypadków z odpowiednim wyprzedzeniem.
 
Reklama
Każdy organizator wyjazdu może liczyć na kontrolę autobusu przez dyżurujących policjantów. Sprawdzana będzie m.in. trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdu, czas pracy kierowców, wyposażenie autobusów, a także właściwy załadunek bagażu. Policjanci zwrócą kierowcom autobusów uwagę na odpowiedni dobór miejsc postoju w czasie podróży, dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze.
 
Jednocześnie policjanci informują, że kontroli autobusu można dokonać przed podstawieniem autokaru i zabraniem pasażerów. Fakt przeprowadzonej kontroli potwierdzony zostanie protokołem kontroli, którego kopią będzie dysponował kierowca.
 
Z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń policjanci apelują również, aby w godzinach, w których czynny będzie punkt, właśnie tam przeprowadzać niezbędne kontrole.
 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Od 20 grudnia mniej kursów autobusów komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Od 20 grudnia do 9 stycznia część autobusów komunikacji miejskiej w Rzeszowie będzie kursować w ograniczonym zakresie.

Rzeszów

Cztery kolejne rzeszowskie ulice będą oświetlone. Na wniosek mieszkańców

RZESZÓW. Nowe latarnie staną wzdłuż ulic Findysza, Sowińskiego, Myśliwskiej i Strzyżowskiej. Oświetlenie ma być gotowe w przyszłym roku.

Rzeszów

Integracyjny plac zabaw przy Lisiej Górze już gotowy

RZESZÓW. Dostępny jest już nowy integracyjny plac zabaw, który powstał w sąsiedztwie Lisiej Góry. Koszt inwestycji o powierzchni ponad 700 m² to prawie 500 tysięcy zł.

Rzeszów

Budżet Rzeszowa na 2022 rok przyjęty jednomyślnie

RZESZÓW. Bez głosu sprzeciwu został dziś uchwalony przyszłoroczny budżet Rzeszowa opiewający na 1,76 mld zł. Głosowanie odbyło się podczas specjalnej sesji rady miasta.

Rzeszów

Lodowisko w Parku Sybiraków już otwarte

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa mogą cieszyć się już nowym lodowiskiem. Duża ślizgawka powstała przy ul. Broniewskiego w Parku Sybiraków.

Rzeszów

Z kamienicy przy ul. PCK 4 znikną stare piece kaflowe i piecyki gazowe

RZESZÓW. 57 pieców kaflowych i 233 piecyki gazowe w 18 budynkach wielorodzinnych zlikwiduje Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w ramach programu „Wymiana źródeł ciepła na terenie ROF”. 

Rzeszów

Masz niepotrzebny sprzęt elektroniczny? Teraz możesz oddać go do paczkomatu

RZESZÓW. Rzeszowianie mogą bezpłatnie oddać elektrośmieci do paczkomatów InPost. To w ramach akcji RePaczka – kolejnego sposobu na recykling tych odpadów w naszym mieście.

Rzeszów

Zabójca kobiety z ul. Czudeckiej zatrzymany na trzy miesiące

RZESZÓW. Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi 42-latek, który w piątek rano zadał znajomej kobiecie śmiertelne ciosy nożem. 

Reklama