Rzeszów - Piątek, 12.09.2025
Reklama

Ruszył przetarg na budowę strefy wypoczynku i rekreacji na os. Staromieście

Dodano: 19.02.2024 r.

Wizualizacja: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
Wizualizacja: Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie
RZESZÓW. W rejonie ulic Lubicz i Staromiejskiej, powstanie duża strefa wypoczynku i rekreacji. Przetarg na poszukiwanie wykonawcy tej inwestycji został już ogłoszony.

Nowa, zielona przestrzeń miejska powstanie w centrum osiedla Staromieście, na działce o powierzchni blisko 25 arów, w nieopodal filii Rzeszowskiego Domu Kultury. Teren rekreacyjny będzie podzielony na strefy o różnych funkcjach. Powstanie tam m.in. plac zabaw, strefa rekreacji, łąka kwietna, rabata ziołowa, strefa relaksu.

Plac zabaw, który znajdzie się w centralnej części terenu, będzie wyposażony w różnego rodzaju urządzenia zabawowe, w tym m.in. huśtawki, zjeżdżalnie, urządzenia linowe, urządzenie sprawnościowe oraz duży statek. Urządzenia mają być osłonięte żaglami zacieniającymi.

Nawierzchnia placu zabaw ma być wykonana ze zrębków drewnianych.

Strefa relaksu powstanie w zachodniej części. Zamontowane zostaną w niej parklety, w sąsiedztwie których znajdować się będzie wysoka zieleń. Na całym terenie inwestycji, a w szczególności w południowej jego części, powstaną rabaty, na których będą  rosły specjalnie wyselekcjonowane gatunki ziół. Przy rabatach postawione zostaną ławki oraz leżaki.
Reklama
We wschodniej części, w rejonie ulicy Staromiejskiej, posadzony zostanie szpaler krzewów, który będzie izolował przestrzeń rekreacyjną od ruchu drogowego. Tam także zaplanowana została edukacyjna łąka kwietna, wyposażona w domki dla owadów.

Alejki spacerowe będą wyłożone kostką a także okrągłymi płytami chodnikowymi. Teren rekreacyjno-wypoczynkowy na Staromieściu rozświetlą lampy solarne.

Miasto poszukuje wykonawcy inwestycji. Przetarg ma być rozstrzygnięty w marcu. Wyłoniona w postępowaniu firma, będzie miała pięć miesięcy od daty podpisania umowy na zrealizowanie inwestycji. 

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Straż Miejska kontrolowała dym z domowych kominów przy pomocy drona

RZESZÓW. Od osiedli Zalesie i Przybyszówka zaczęły się kontrole dymu wydobywającego się z domowych kominów. Straż Miejska używa do tego drona. W czterech miejscach mogło dojść do nadużyć.

Rzeszów

W niedzielę kolejna akcja szczepień w Urzędzie Wojewódzkim

RZESZÓW. W niedzielę 5 grudnia Podkarpacki Urząd Wojewódzki, we współpracy z Centrum Medycznym LUX MED, przeprowadzi na terenie urzędu kolejną akcję szczepień ochronnych przeciw COVID-19. 

Rzeszów

Miejskie drzewa będą badane tomografem

RZESZÓW. Prezydent Fijołek zdecydował o zakupie tomografu dźwiękowego do badania drzew z terenu Rzeszowa. Dzięki urządzeniu łatwiej będzie zadbać o stan najcenniejszych z nich.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc honorowym obywatelem miasta

RZESZÓW. Niemal jednogłośnie rzeszowscy radni przyznali Tadeuszowi Ferencowi tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa. Przeciwni byli jedynie dwaj radni PiS.

Rzeszów

W czwartek otwarcie nowego mostu na Przyrwie. Będzie mniej utrudnień na os. 1000-lecia

RZESZÓW. Już w ten czwartek otwarty dla ruchu zostanie nowy most na Przyrwie, w ciągu ulicy Siemieńskiego. Nowa przeprawa została poszerzona do trzech pasów ruchu.

Rzeszów

"Rzeszów przeciwko przemocy". Miasto włącza się w ogólnopolską akcję

RZESZÓW. W Rzeszowie ruszyła akcja „Rzeszów przeciwko przemocy”. W jej ramach zaplanowano szereg działań, mających na celu pomoc ofiarom przemocy i wyczulenie mieszkańców na ten problem.

Rzeszów

Duża operacja budowlana na ul. Batorego. "Jest to drugie w historii Rzeszowa tak duże tego typu przedsięwzięcie"

RZESZÓW. 16 betoniarek brało udział w betonowaniu płyty dennej wiaduktu w ciągu ul. Batorego.

Rzeszów

Sto operacji z udziałem robota da Vinci w KSW nr 1 w Rzeszowie

RZESZÓW. W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 w Rzeszowie odbyła się właśnie 100. operacja wykonana przy pomocy robota da Vinci, wykorzystywanego przy zabiegach na raka prostaty.

Reklama