Ruszył przetarg na dokumentację dla budowy kładki na osiedlu Drabinianka
Dodano: 04.05.2022 r.
Kładka rowerowa przy moście Karpackim, fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej dla budowy kładki pieszo-rowerowej nad rzeką Strug na osiedlu Drabinianka.
Kładka na Strugu poprawić ma komunikację pieszą i rowerową pomiędzy ulicami Jachowicza, Koło i Podmiejską i w przyszłości ułatwić dojście do nowej szkoły, która powstaje na osiedlu Drabinianka. O realizację takiej inwestycji wystąpili do prezydenta Rzeszowa mieszkańcy osiedla.
Zadaniem projektanta będzie opracowanie dokumentacji budowy nie tylko samej kładki dla pieszych i rowerzystów (długość ok. 33 m, szerokość minimum 3 m) ale m.in. także dochodzących do przyszłej kładki ścieżek rowerowych (w kierunku północnym od kładki - długość ok. 120m, w kierunku południowym długość ok. 100m) oraz dróg dojazdowych i skrzyżowania projektowanej drogi z ul. Jachowicza.
Dokumentacja inwestycji ma być gotowa w drugiej połowie przyszłego roku.
RZESZÓW. Ponad 130 kolejnych budek dla jerzyków pojawiło się na ścianach budynków administrowanych przez Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych. Licząc z tymi powieszonymi jesienią ubiegłego roku, jest ich już łącznie 157.
PODKARPACIE. W związku z dużym zainteresowaniem sprawami paszportowymi, w najbliższą sobotę, 9 kwietnia 2022 r. czynne będą Oddziały Paszportowe w Rzeszowie, Krośnie, Przemyślu i Tarnobrzegu.
Komentarze
Zaloguj się aby móc dodać komentarz