Rzeszów - Środa, 08.04.2026
Reklama

Ruszył przetarg na odmulenie rzeszowskiego zalewu. Roboty mają się rozpocząć w sierpniu br.

Dodano: 05.04.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Wody Polskie podczas konferencji prasowej poinformowali o przebiegu odmulenia. Zgodnie z założeniami cały proces powinien się zakończyć do lutego 2023 roku.

W lutym informowaliśmy, że Wody Polskie planują rozpocząć przetarg na odmulenie rzeszowskiego zalewu w formule „zaprojektuj i wybuduj” do końca marca. 5 kwietnia br. Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” poinformowało, że 29 marca rozpoczęto procedurę przetargową.

Zgodnie z przyjętymi założeniami zadanie będzie realizowane z zachowaniem szczególnej dbałości o aspekty środowiskowe pod ścisłym nadzorem przyrodniczym. Miejsca czasowego składowania wydobytego namułu zostały wyznaczone poza obszarem Natura 2000. Przypomnijmy, że 49 mln zł przeznaczone na odmulenie nie są w pełni środkami krajowymi. 42 mln zł pochodzi ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Wydobyty urobek będzie składowany jedynie czasowo (tj. w okresach od października do kwietnia), a po odsączeniu wody i częściowej mineralizacji zostanie wywieziony i zagospodarowany przez wykonawcę robót. Również prace odmuleniowe będą wykonywane w cyklach obejmujących miesiące od października do lutego.
Reklama
Wszystkie przedstawione wyżej działania mają pozwolić na znaczne ograniczenie uciążliwości związanych z hałasem i utrudnieniami komunikacyjnym z jakimi potencjalnie mogą się liczyć osoby mieszkające w rejonie realizowanego przedsięwzięcia.
Rozpoczęcie robót przewidziane jest już w sierpniu 2019 r, natomiast zakończenie Etapu 1 nastąpi w lutym 2022 roku, a Etap 2 sfinalizowany zostanie w lutym 2023 roku.

Konferencja prasowa nad rzeką Wisłok w Rzeszowie odbyła się z udziałem Ewy Leniart – wojewody podkarpackiego, Małgorzaty Wajdy - dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Rzeszowie oraz posła na Sejm RP Wojciecha Buczaka.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Oto mistrzyni i mistrz Rzeszowa w szachach

RZESZÓW. Zakończyły się XVI Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach. Nowym mistrzem szachowym został 17-letni Mateusz Kusiak, a mistrzynią Maja Kokocińska (Rzeszowski Klub Szachowy).

Rzeszów

Od 6 grudnia Świąteczne Miasteczko na rzeszowskim Rynku [PROGRAM]

RZESZÓW. Wzorem ubiegłych lat, tak i w tym roku rzeszowski Rynek zyska magiczny klimat świąt. Centrum starówki na miesiąc zamieni się w Świąteczne Miasteczko.

Rzeszów

Milionowy pasażer na lotnisku w Jasionce. To będzie kolejny rekordowy rok

RZESZÓW/JASIONKA. Już w listopadzie podrzeszowskie lotnisko powitało milionowego pasażera w tym roku. Przypomnijmy, że rok temu stało się to ponad miesiąc później, bo 28 grudnia 2023 r.

Rzeszów

Nowy przewoźnik i nowe połączenie z Jasionki. Wystartowały loty do Rygi

RZESZÓW/JASIONKA. Łotewskie narodowe linie lotnicze Air Baltic zadebiutowały w Jasionce. Od piątku, 8 listopada 2024 roku można polecieć do Rygi. Rejsy odbywają się dwa razy w tygodniu.

Rzeszów

Nad Wisłokiem powstaje plaża. Fijołek: Inwestycję, którą teraz tworzymy traktuję jako pierwszy etap [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Pojawi się tam ponad 20 tys. roślin, siedziska, ławki, leżaki i ramy widokowe.

Rzeszów

Święto Niepodległości w Rzeszowie. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W związku z obchodzonym w poniedziałek, 11 listopada Narodowym Świętem Niepodległości oraz wydarzeniem towarzyszącym jakim jest 12 PKO Bieg Niepodległości, na ulicach Rzeszowa wystąpią utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

9. Podkarpacki Bazarek. Ekologiczne produkty w Parku Papieskim

RZESZÓW. W ofercie m.in. chleby i wędliny, sery, miody, owoce i warzywa, ciasta, ekologiczne przetwory.

Reklama