Rzeszów - Poniedziałek, 01.09.2025
Reklama

Ruszyła dystrybucja węgla dla mieszkańców Rzeszowa i Trzebowniska

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. Rozpoczęła się sprzedaż węgla na preferencyjnych warunkach w Rzeszowie. Węgiel pochodzący z Zakładu Górniczego Sobieski i Janina, dostarczany jest przez Tauron Wydobycie S.A. Jego sprzedaż prowadzi Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie.

Mieszkańcy Rzeszowa oraz Trzebowniska mogą nabyć węgiel w cenie 1980 zł brutto za tonę (cena nie obejmuje kosztów transportu indywidualnego). 

Aby zapewnić sprawną obsługę pracownicy MPGK będą kontaktować się telefonicznie z tymi mieszkańcami Rzeszowa i Trzebowniska, którzy złożyli wnioski, i zostali pozytywnie zweryfikowani, w celu umówienia terminu odbioru węgla przy al. Sikorskiego 428. Kontakt  będzie realizowany w poniedziałki, wtorki i środy od godz. 8:00 do 16:00 oraz czwartki i piątki od 9:00 do 17:00.

Miejsce i termin odbioru węgla:Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, al. Sikorskiego 428 w Rzeszowie, w dni powszednie, od poniedziałku do środy w godz. 8:00 - 16:00, w czwartki i piątki od 9:00 do 17:00.
Reklama
Węgiel można odebrać samodzielnie własnym środkiem transportu, osobiście lub przez osobę upoważnioną wskazaną we wniosku.

Za węgiel można zapłacić gotówką lub kartą przy odbiorze. Przy zakupie węgla należy przedstawić dokument tożsamości.

Uwaga! Zmieniły się zasady dotyczące sprzedaży węgla na preferencyjnych warunkach.

Uprawnieni do zakupu mieszkańcy Rzeszowa i Trzebowniska, którzy nie nabędą węgla w pierwszym okresie sprzedaży, to jest do 31 grudnia br., albo zakupią go w ilości mniejszej niż 1,5 tony, będą mogli dokonać zakupu niewykorzystanej ilości w drugim etapie sprzedaży, czyli w 2023 roku. Tym samym „Potwierdzenia uprawnienia do zakupu preferencyjnego paliwa stałego dla gospodarstwa domowego” wystawione dla okresu do 31 grudnia br. będą honorowane w punkcie dystrybucji węgla również po 1 stycznia 2023 r.

Informacje o możliwości zakupu węgla na preferencyjnych warunkach znajdują się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Rzeszowa.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Odnaleziono ciało poszukiwanego mieszkańca Rzeszowa

RZESZÓW. W niedzielę w miejscowości Krasne, w rejonie starorzecza Wisłoka, odnaleziono ciało mężczyzny.

Rzeszów

Podkarpackie Centrum Lekkoatletyczne UR będzie oddane do użytku w 2021 roku

RZESZÓW. Trwają pracę przy budowie Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego

Rzeszów

Pijany kierowca zawisł samochodem na torowisku. Zdarzenie miało miejsce przy ul. Warszawskiej

RZESZÓW. Mężczyzna zjechał z drogi i częściowo zawisł na torowisku.

Rzeszów

Sprawdź, jak wyglądała w 2019 roku średnia zdawalność egzaminu na prawo jazdy w Rzeszowie

RZESZÓW. Teorie średnio zdawało 60%, natomiast egzamin praktyczny z pozytywnym wynikiem kończyło 44,1 kursantów.

Rzeszów

Były kapitan Asseco Resovii Rzeszów wraca do klubu

RZESZÓW. Kontrakt z 37-letnim siatkarzem został podpisany do końca obecnego sezonu.

Rzeszów

Zaginiony Ukrainiec, mieszkający w Rzeszowie, mógł zostać porwany. Prokuratura poszukuje nagrań

RZESZÓW. Ostatni przypadek, kiedy widziano 22-latka, miał miejsce 26 grudnia na stacji paliw w Krasnem.

Rzeszów

Miasto ma gotową koncepcje na stok narciarski w Matysówce

RZESZÓW. Kolejnym etapem realizacji będzie ogłoszenie przetargu w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

Rzeszów

Ewa Leniart ponownie zasiądzie na stanowisku wojewody podkarpackiego

RZESZÓW, PODKARPACIE. Mateusz Morawiecki na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji ponownie powołał Ewę Leniart na stanowisko wojewody podkarpackiego.

Reklama