Rzeszów - Sobota, 03.05.2025
Reklama

Ruszyła internetowa rekrutacja do szkół średnich w Rzeszowie

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. W poniedziałek ruszyła internetowa rejestracja kandydatów do liceów, techników i szkół branżowych w Rzeszowie. Rejestracja kandydatów potrwa do 19 czerwca 2019 r.

Na uczniów ostatnich klas gimnazjum i szkół podstawowych czeka w rzeszowskich szkołach średnich około 7 tys. miejsc. Rejestracja kandydatów odbywa się na tej stronie.

Dla kandydatów przygotowano dwa osobne systemy, gdyż rekrutacja w 2019 roku prowadzona jest jednocześnie dla dwóch roczników, ale na podstawie dwóch różnych podstaw prawnych i do różnych klas.

Do pierwszego systemu prowadzi niebieski przycisk z lewej strony – to system dla kandydatów, którzy wkrótce ukończą 8-letnią szkołę podstawową. Drugi system, do którego prowadzi przycisk w kolorze zielonym, jest przeznaczony dla kandydatów, którzy wkrótce ukończą 3 klasę gimnazjalną.
Reklama
Rejestracja kandydatów trwa od dzisiaj, tj. 13 maja 2019 r. do 19 czerwca 2019 r. do godz. 23:59. W drugim etapie (21 – 25 czerwca) kandydaci dostarczają dokumenty do szkół. Publikacja list zakwalifikowanych do przyjęcia odbędzie się 5 lipca 2019 r. o godz. 10, natomiast publikacja list przyjętych – 12 lipca o godz. 10.

W pierwszej turze rekrutacji weźmie udział ok. 3 tys. absolwentów rzeszowskich szkół, dla których miejsca nie zabraknie, natomiast część z nich będzie musiało liczyć się z tym, że nie dostanie się do tej szkoły, na której im najbardziej zależało. W szkołach, w których będą jeszcze wolne miejsca odbędzie się w lipcu druga tura rekrutacji.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Budowa Wisłokostrady. Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu w rejonie mostu Załęskiego

RZESZÓW. Od 7 kwietnia 2025 r. na skrzyżowaniu ulic Siemieńskiego i gen. S. Maczka nastąpi zmiana organizacji ruchu. Utrudnienia będą obowiązywać do końca maja br.

Rzeszów

Rośnie 17-piętrowy wieżowiec przy rondzie Pobitno [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na osiedlu Pobitno trwa budowa 17-kondygnacyjnego budynku mieszkalnego. Inwestorem jest firma Vispro. Mamy nowe zdjęcia z budowy.

Rzeszów

Ukradli agregat prądotwórczy z budowy drogi ekspresowej S19

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież agregatu prądotwórczego, który był wykorzystywany przy rozbudowie drogi ekspresowej S-19 Sokołów Małopolski - Rzeszów. Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat...

Rzeszów

Nowy oddział w szpitalu MSWiA w Rzeszowie

RZESZÓW. Od 1 kwietnia 2025 r., w szpitalu MSWiA w Rzeszowie działa Oddział Urazowo-Ortopedyczny. Kierownikiem oddziału jest dr n. med. Bogusław Rydzak.

Rzeszów

Miejscy urzędnicy skontrolują przydomowe kompostowniki

RZESZÓW. W Rzeszowie ruszają wiosenne kontrole przydomowych kompostowników. Urzędnicy sprawdzą, czy bioodpady są składowane zgodnie z zasadami kompostowania.

Rzeszów

Kolejny odcinek ul. Załęskiej zostanie rozbudowany

RZESZÓW. Ratusz poinformował o planach rozbudowy kolejnego odcinka ul. Załęskiej na osiedlu Załęże. Dziś podpisano umowę z wykonawcą dokumentacji projektowej.

Rzeszów

Od dziś nowy rozkład jazdy autobusów MPK

RZESZÓW. Od 1 kwietnia 2025 roku obowiązuje nowy rozkład jazdy autobusów komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Zmiany i korekty dotyczą kilkudziesięciu linii: 0A, 0B, 1, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11,...

Rzeszów

Rekordowa liczba projektów zgłoszonych do RBO 2026

RZESZÓW. Rekordową liczbę 186 projektów zgłosili mieszkańcy do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2026 rok (w ubiegłym roku było to 156 projektów). Składanie wniosków zakończyło się 31 marca.

Reklama