Rzeszów - Czwartek, 05.02.2026
Reklama

Ruszyła strona internetowa Rzeszowskich Piwnic. Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych

Dodano: 27.12.2021 r.

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Uruchomiono stronę internetową www.rzeszowskiepiwnice.pl, na której będą pojawiały się informacje dotyczące Rzeszowskich piwnic - Interaktywnej Instytucji Kultury.

Strona będzie sukcesywnie aktualizowana. Póki co można tam znaleźć swoistą bazę wiedzy – informacje praktyczne, przydatne przed wizytą w Rzeszowskich piwnicach, ceny biletów, ale także wiadomości dotyczące ścieżek zwiedzania i zaplanowanych wydarzeń.

Przypomnijmy, że w Rzeszowskich Piwnicach, które powstały w miejsce dawnych Rzeszowskich Podziemi, na odwiedzających czeka nie tylko świetna zabawa, ale także doskonalenie wiedzy z zakresu historii miasta.

Co ważne, osoby niepełnosprawne, w szczególności z ograniczeniami ruchowymi będą mogły zwiedzać ekspozycję wirtualnie. Do ich dyspozycji uruchomiono w strefie wejściowej dwa stanowiska z dostępem do wirtualnej rzeczywistości. Niepełnosprawni zwiedzający mogą odbyć wirtualny spacer po terenie wystawy i poznać najważniejsze zagadnienia omawiane podczas tradycyjnych odwiedzin Rzeszowskich Piwnic.
Reklama
Emisja treści w formie nagrań umożliwi z kolei dostęp do zwiedzania osobom niewidzącym lub słabowidzącym, a napisy na ekranach osobom głuchoniemym. Przewidziano także możliwość fizycznego zwiedzania dla osób głuchoniemych i niewidzących przy asyście opiekuna.

Rzeszowskie Piwnice zostaną otwarte dla zwiedzających już 3 stycznia 2022 r. 

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ofiarą oszustwa została 75-latka z Rzeszowa. Sprawca zadzwonił w imieniu siostrzenicy

RZESZÓW. Wczoraj ofiarą oszustów padła 75-letnia mieszkanka Rzeszowa.

Rzeszów

W ratuszu gościła firma budująca monorail. Marcin Warchoł ma pomóc w realizacji tematu

RZESZÓW. Ratusz nie ustaje w próbach, aby monorail wreszcie znalazł się w przestrzeni publicznej miasta.

Rzeszów

Otwarto nowy hotel w sąsiedztwie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka [FOTO]

RZESZÓW. Budowa hotelu trwała zaledwie 13 miesięcy.

Rzeszów

Ogłoszono przetarg na 10 km odcinek S19 na trasie Rzeszów Południe – Babica

RZESZÓW, PODKARPACIE. Realizacja inwestycji planowana jest na lata 2020-2025.

Rzeszów

Projekt oraz wstępne informacje nt. wielopoziomowego parkingu przy basenach ROSIR-u

RZESZÓW. Planowany obiekt ma mieć pięć kondygnacji, na których łącznie znajdzie się 236 miejsc parkingowych.

Rzeszów

Ogłoszono listę zadań do realizacji w ramach RBO 2020

RZESZÓW. Spośród 107 zgłoszonych projektów, do realizacji wybrano 5 zadań z I kategorii, 21 z II kategorii oraz 21 projektów z II kategorii.

Rzeszów

Policyjna akcja „Przejezdne skrzyżowania”. Ponad 20 wykroczeń zakłócających płynność ruchu

RZESZÓW. Na wybranych skrzyżowaniach policjanci zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących.

Rzeszów

Znamy wyniki konsultacji ws. wodnego placu zabaw

RZESZÓW. W konsultacjach udział wzięło 371 mieszkańców.

Reklama