Rzeszów - Piątek, 22.08.2025
Reklama

Ruszyła strona internetowa Rzeszowskich Piwnic. Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych

Dodano:

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Uruchomiono stronę internetową www.rzeszowskiepiwnice.pl, na której będą pojawiały się informacje dotyczące Rzeszowskich piwnic - Interaktywnej Instytucji Kultury.

Strona będzie sukcesywnie aktualizowana. Póki co można tam znaleźć swoistą bazę wiedzy – informacje praktyczne, przydatne przed wizytą w Rzeszowskich piwnicach, ceny biletów, ale także wiadomości dotyczące ścieżek zwiedzania i zaplanowanych wydarzeń.

Przypomnijmy, że w Rzeszowskich Piwnicach, które powstały w miejsce dawnych Rzeszowskich Podziemi, na odwiedzających czeka nie tylko świetna zabawa, ale także doskonalenie wiedzy z zakresu historii miasta.

Co ważne, osoby niepełnosprawne, w szczególności z ograniczeniami ruchowymi będą mogły zwiedzać ekspozycję wirtualnie. Do ich dyspozycji uruchomiono w strefie wejściowej dwa stanowiska z dostępem do wirtualnej rzeczywistości. Niepełnosprawni zwiedzający mogą odbyć wirtualny spacer po terenie wystawy i poznać najważniejsze zagadnienia omawiane podczas tradycyjnych odwiedzin Rzeszowskich Piwnic.
Reklama
Emisja treści w formie nagrań umożliwi z kolei dostęp do zwiedzania osobom niewidzącym lub słabowidzącym, a napisy na ekranach osobom głuchoniemym. Przewidziano także możliwość fizycznego zwiedzania dla osób głuchoniemych i niewidzących przy asyście opiekuna.

Rzeszowskie Piwnice zostaną otwarte dla zwiedzających już 3 stycznia 2022 r. 

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Nowym Jorku zaprezentowano motocykl Harley-Davidson promujący Rzeszów [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Premiera motocykla odbyła się 9 maja w salonie Harley-Davidson of New York City w Nowym Jorku.

Rzeszów

W Rzeszowie otwarto ProtoLab. Znalazła się tam m.in. pracownia wirtualnej rzeczywistości

RZESZÓW. ProtoLab to przestrzeń dla rozwoju innowacji, ciekawych pomysłów i idei.

Rzeszów

Ruszyła internetowa rekrutacja do szkół średnich w Rzeszowie

RZESZÓW. Rejestracja kandydatów potrwa do 19 czerwca 2019 r.

Rzeszów

W Dolinie Lotniczej powstanie duży park magazynowy. Zatrudnienie znajdzie nawet 200 osób

RZESZÓW. Łączna powierzchnia dwóch budynków wynosić będzie ok. 56 000 mkw.

Rzeszów

Zaginął 35-letni mieszkaniec Rzeszowa. Nie ma z nim kontaktu od 9 maja

RZESZÓW. Zaginiony Artur Dusza 9 maja br. około godz. 11, wyszedł z miejsca zamieszkania.

Rzeszów

Studenci z Politechniki Rzeszowskiej polecą do USA. Wezmą udział w zawodach łazików marsjańskich

RZESZÓW. W sumie w zawodach weźmie udział 36 zespołów z 10 krajów świata.

Rzeszów

Przetarg na budowę prawoskrętu z ul. Słowackiego w ul. Szopena unieważniony

RZESZÓW. Do przetargu zgłosił się jeden wykonawca z za wysoką ofertą.

Reklama