Rzeszów - Poniedziałek, 23.06.2025
Reklama

Ruszyły loty z Jasionki do Olsztyna

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Stolica Warmii i Mazur to druga w tym sezonie nowa destynacja w ofercie podrzeszowskiego lotniska. 12 czerwca br. zainaugurowano loty do Wenecji, natomiast  5 lipca rusza trzecie debiutanckie połączenie Polskich Linii Lotniczych LOT, do Rijeki.

W piątkowy wieczór na podrzeszowskim lotnisku wylądował pierwszy samolot z Olsztyna. Maszyna przywitana została salutem wodnym od Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej. Samolotem przyleciał m.in. marszałek województwa warmińsko-mazurskiego - Gustaw Marek Brzezin, którego witał włodarz naszego regionu, Władysław Ortyl.

– Droga z Bieszczadów na Mazury od dzisiejszego dnia droga znacznie się skróciła. Cieszę się, że możemy latać również do północno-wschodniej części kraju. Polacy chętnie odpoczywają
w Bieszczadach i na Mazurach – mówił Władysław Ortyl.

– To nowość w ofercie naszego lotniska, które z wychodzi na prostą po kryzysie wywołanym przez pandemię Covid-19. Destynacje, które proponuje Jasionka na rozpoczynające się właśnie wakacje są niezwykle atrakcyjne. Można zaplanować urlop zarówno w kraju jak i w słonecznym Zadarze czy w pięknej Wenecji – zachwalał marszałek woj podkarpackiego.

– Połączenie lotnicze łączące oddalone od siebie o ponad 500 km regiony Polski - Warmię i Mazury oraz Podkarpacie - przynosi nowe możliwości szybkiego oraz komfortowego podróżowania po kraju i odkrywania jego najpiękniejszych zakątków – podkreślał marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, Gustaw Marek Brzezin. – Na pewno mieszkańcy północno-wschodniej Polski, pragnący spędzić urlop w urokliwym Rzeszowie czy w kameralnych Bieszczadach, jak również turyści z Podkarpacia - planujący błogi wypoczynek w Krainie Tysiąca Jezior - docenią główną zaletę nowego połączenia linii lotniczych LOT, czyli bardzo wyraźnie zaoszczędzony czas podróży – dodawał.
Reklama
Podrzeszowskie lotnisko odwiedził też Wiktor Wójcik, prezes portu lotniczego Olsztyn-Mazury. – Jestem przekonany, że nowa sezonowa trasa Polskich Linii Lotniczych LOT, łącząca Warmię i Mazury z Podkarpaciem, będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem pasażerów. O tym, że warto odwiedzić Krainę Tysiąca Jezior nie trzeba przekonywać, ale perspektywa wielogodzinnej podróży autem czy pociągiem z południa Polski nie była zachęcająca. Dzięki bezpośrednim rejsom prosto z Rzeszowa, Warmia i Mazury są w zasięgu godzinnego lotu – zachęcał Wiktor Wójcik

Z i do Olsztyna latać będziemy samolotami Bombardier Q400. Rejsy będą odbywały się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki - do 5 września. Z Jasionki na lotnisko Olsztyn-Mazury samoloty startują w poniedziałki o godz. 19.55 i lądują o 21.00, zaś w piątki o 20.00, a nad jeziorami są o 21.05.

W przeciwną stronę lot jest 5 minut dłuższy - w poniedziałki od 18.15 do 19.25, zaś w piątki od 18.20 do 19.30.

– Kolejna krajowa destynacja z naszego lotniska na pewno poszerzy wachlarz wyboru  dla naszych pasażerów, którzy jeszcze w czerwcu są na etapie planowania urlopów, albo weekendowych wypadów na Mazury. Tym bardziej, że do Olsztyna można polecieć nie tylko na dłuższy wypad, ale też na przykład na weekend, korzystając z piątkowych i poniedziałkowych lotów w atrakcyjnych cenach – mówił Adam Hamryszczak, prezes lotniska Rzeszów-Jasionka.

W sezonie letnim podrzeszowski port obsługuje 23 kierunki w 12 krajach. To ponad 80 rotacji tygodniowo, rekord w historii lotniska.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ponad 1200 krzewów i 50 urządzeń zabawowych w parku przy ul. Bł. Karoliny

RZESZÓW. Uczniowie SP nr 18 i mieszkańcy os. Kotuli będą mieli nowe miejsce do spędzania wolnego czasu. W parku w rejonie ul. Bł. Karoliny zostanie nasadzonych m.in. 1250 krzewów, a znajdujący się...

Rzeszów

Akcja honorowego krwiodawstwa w rzeszowskiej Plazie

RZESZÓW. Krew dla osób potrzebujących będzie można oddać w najbliższą sobotę 6 sierpnia 2022 r.

Rzeszów

Rajd Rzeszowski. W piątek zamknięte ulice w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Rzeszów

Kto zaprojektuje parking przy ul. Krzyżanowskiego? Ruszył przetarg

RZESZÓW. Ma powstać tam 39 miejsc parkingowych. Przetarg potrwa do końća sierpnia.

Rzeszów

Sinice na rzeszowskiej Żwirowni. Wprowadzono zakaz kąpieli

RZESZÓW. Kąpielisko pozostaje zamknięte do odwołania.

Rzeszów

[FOTO] Przebudowa układu dróg w śródmieściu Rzeszowa

RZESZÓW. Trwa budowa ronda w rejonie siedziby rzeszowskiego oddziału ZUS. Jest to jeden z ostatnich etapów większej inwestycji, jaką jest przebudowa układu dróg w centrum Rzeszowa.

Rzeszów

Rajd Rzeszowski. Ponad 150 km ścigania [PROGRAM]

PODKARPACIE. Na zawodników czeka 11 wymagających, asfaltowych odcinków specjalnych o łącznej długości 152 kilometrów, podzielonych na dwa etapy.

Rzeszów

Tour de Pologne w Rzeszowie. W środę utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Niektóre ulice będą całkowicie zamknięte już od godz. 9:00 do późnego popołudnia. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Reklama