Rzeszów - Środa, 24.12.2025
Reklama

Ruszyły pierwsze prace związane z budową nowoczesnego biurowca w centrum Rzeszowa

Dodano: 07.11.2025 r. / Redakcja

RZESZÓW. Trwa przygotowywanie terenu pod budowę nowoczesnego biurowca w ścisłym centrum miasta. Corner Point ma być gotowy w ciągu dwóch lat.

Budynek zaprojektowało rzeszowskie biuro architektoniczno-projektowe MWM Architekci. Inwestycja ma za sobą długą historię – pozwolenie na budowę wydano w sierpniu 2024 roku, jednak proces jego uzyskania trwał blisko pięć lat. W tym czasie powstało kilkadziesiąt koncepcji, a ostateczny projekt zaprezentowano w marcu bieżącego roku.

Nowoczesny biurowiec w sercu Rzeszowa

Corner Point będzie biurowcem klasy A, zlokalizowanym u zbiegu ulic Cieplińskiego, Zygmuntowskiej i Moniuszki.

– Budynek w zamyśle ma przywracać tkance miejskiej jej ludzki wymiar poprzez uporządkowanie i uzupełnienie zabudowy oraz tworzenie wartościowych przestrzeni publicznych – informuje pracownia architektoniczna MWM.

Architekci podkreślają, że zależało im nie tylko na stworzeniu nowoczesnej przestrzeni biurowej, lecz także na uporządkowaniu i ożywieniu otoczenia inwestycji.

– Chcieliśmy przywrócić ciągłość pierzei wzdłuż ulic, uzupełnić rozerwaną tkankę miejską i właściwie domknąć narożniki zabudowy, tworząc jednocześnie wartościowe przestrzenie publiczne – dodają projektanci.

Biurowiec będzie miał sześć kondygnacji nadziemnych i około 6 000 m² powierzchni biurowej. W części podziemnej zaplanowano dwupoziomowy garaż.

Ruszyły pierwsze prace

Jak przekazał Maciej Łobos, wspólnik i założyciel MWM Architekci, projekt jest wymagający ze względu na lokalizację w samym centrum miasta.

– To bardzo trudna budowa, ponieważ powstaje w ścisłej zabudowie śródmiejskiej – wyjaśnia Łobos. – Na razie wykonawca prowadzi stopniowe przygotowania terenu. Pierwszym krokiem jest przebudowa istniejących sieci, tak aby możliwe było rozpoczęcie zasadniczych robót ziemnych.

Prace mają potrwać około dwóch lat. Jak podkreśla architekt, gdyby inwestycję realizowano w innej lokalizacji, budowa zakończyłaby się szybciej.

– W prostszych warunkach moglibyśmy zamknąć cały proces w 18 miesięcy, ale w centrum miasta dochodzą ograniczenia logistyczne – dodaje.

Inwestorem przedsięwzięcia jest rzeszowska spółka LEMAX.


Reklama

Wizualizacja budynku Corner Point  / MWM Architekci

Reklama

Komentarze

a***l 11.11.2025, godz. 20:27
czyli dodatkowe min 600 osób w centrum miasta - dodatkowe 600 samochodów które bedą musiały gdzies parkowc i codziennie rano i po południu beda sie powiekszać korki. Nie mozna by tak jak w Paryzu wszystkie biurowce są na La defance gdzie jest doskonała komunikacja (kolej, RER, metro , autobusy, tramwaje i autostrady)

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

6 stycznia możliwe utrudnienia w ruchu i opóźnienia autobusów

RZESZÓW. 6 stycznia ulicami Rzeszowa przejdzie Orszak Trzech Króli. Możliwe opóźnienia autobusów miejskich.

Rzeszów

„Odnowi oblicze ziemi”. Słowa Papieża Polaka hasłem tegorocznego Orszaku Trzech Króli

RZESZÓW. 6 stycznia ulicami Rzeszowa po raz siódmy przejdzie Orszak Trzech Króli.

Rzeszów

Ruszył nabór wniosków o dotacje na usunięcie wyrobów z azbestem

RZESZÓW. Nabór wniosków odbędzie się w terminie od 14 stycznia do 31 stycznia 2019 r.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! 3 stycznia utrudnienia na ul. Jana Pawła II

RZESZÓW. Tymczasowa zmiana organizacji ruchu wynika z rozpoczęcia budowy kanalizacji deszczowej.

Rzeszów

Pierwszy rzeszowianin, który urodził się w 2019 roku, przyszedł na świat o godz. 3.06

RZESZÓW. Adaś przyszedł na świat o godzinie 3:06 w szpitalu Pro Familia w Rzeszowie. 

Rzeszów

W Parku zdrowia na os. Kmity powstanie droga rowerowa oraz plac postojowy

RZESZÓW. Na inwestycje w budżecie miasta na 2019 rok zarezerwowano na ten cel 467 tys. zł.

Rzeszów

PKP PLK otrzymało dofinansowanie na przebudowę stacji Rzeszów Główny

RZESZÓW. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz Centrum Unijnych Projektów Transportowych podpisały umowę na dofinansowanie dwóch projektów.

Reklama