Rzeszów - Czwartek, 25.12.2025
Reklama

Rzeszów będzie miał dwie nowe ulice

Dodano: 04.07.2019 r.

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Jedna z ulic znajdzie się na osiedlu im. Franciszka Kotuli, druga na os. Przybyszówka. Nadaniem nazw zajmą się rzeszowscy radni.

Na najbliższej sesji Rady Miasta pojawią się dwa projekty uchwał. Pierwszy z nich wiąże się z wnioskiem Spółdzielni Mieszkaniowej „Projektant”, w którym mowa o nadaniu nazwy dla ulicy będącej aktualnie „odgałęzieniem” ul. Grechuty.

Nowa ulica miała by nosić nazwę Tadeusza Hejdy i znajduje się pomiędzy przy ul. Krajobrazowej, tuż za blokami nr 19, 21 i 23: „Proponowana nazwa ulicy Tomasza Hejdy wkomponowana jest w istniejące nazewnictwo stosowane w tym rejonie tj: Marka Grechuty, Czesława Niemena oraz Anny German” – czytamy w projekcie uchwały.
Reklama
Drugi projekt uchwały mówi o nowobudowanej ulicy znajdującej się pomiędzy Szkołą Podstawową Nr 18 w Rzeszowie a ul. Dynowską. Spółdzielnie Mieszkaniowa „Projektant” proponuje jej nadanie nazwy ulicy Czudeckiej: „W związku z dynamiczną rozbudową osiedla istnieje konieczność nadania nazwy dla nowobudowanej ulicy. Obecnie na tym terenie trwa budowa kilku budynków wielorodzinnych” – czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.

Oficjalną decyzję w sprawie nadania nowych nazw muszą podjąć rzeszowscy radni. Tematem zajmą się już 9 lipca.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pierwsi kierowcy w Rzeszowie ukarani wyższymi mandatami

RZESZÓW. W niedzielę, rzeszowscy policjanci ukarali mandatami w wysokości 1500 zł trzech kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 51 km/h.

Rzeszów

Buspas na al. Sikorskiego będzie zlikwidowany

RZESZÓW. Już wkrótce zlikwidowany zostanie buspas na al. Sikorskiego, prowadzący od al. Powstańców Warszawy w kierunku Tyczyna.

Rzeszów

MZBM Rzeszów włącza się w akcję "Wspólnie przeciwko oszustom"

RZESZÓW. Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych przyłączył się do akcji zorganizowanej przez Konrada Fijołka, prezydenta Rzeszowa i Komendę Miejską Policji w Rzeszowie.

Rzeszów

Ekologiczne wiaty rowerowe stanęły przy jednej z rzeszowskich szkół

RZESZÓW. Obok szkoły podstawowej nr 18 przy ul. Błogosławionej Karoliny w Rzeszowie, powstały dwie nowoczesne, ekologiczne wiaty rowerowe. Wyposażono je w 48 miejsc na rowery oraz dodatkową powierzchnię na hulajnogi.

Rzeszów

Pod Rzeszowem powstaje duży ośrodek sportowy

RZESZÓW. W Świlczy powstaje Centrum Sportowe „Wzorcownia Ruchu”. Obiekt buduje firma Moris Polska. Ośrodek stanie na działce o powierzchni 1,73 ha. 

Rzeszów

Ważny etap budowy zbiornika na wodę pitną na os. Pobitno

RZESZÓW. Na os. Pobitno trwa budowa ogromnego zbiornika na wodę pitną. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji sprawdza obecnie szczelność komór zbiornika. Próba szczelności pierwszej z nich zakończyła się pozytywnie.

Rzeszów

Droga rowerowa połączy Rzeszów z Łańcutem

RZESZÓW. Rzeszów we współpracy z sąsiednimi gminami planuje wybudować drogę rowerową, która połączy miasto z Łańcutem. Inwestycję zrealizują wspólnie oba miasta, a także gminy Krasne i Łańcut.

Rzeszów

Ul. Jazowa będzie oświetlona

RZESZÓW. Około 30 latarni oświetli kilometrowy odcinek ulicy Jazowej na osiedlu Drabinianka.

Reklama