Rzeszów - Niedziela, 28.12.2025
Reklama

Rzeszów będzie miał nowe miasto partnerskie?

Dodano: 13.11.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Na najbliższej sesji Rady Miasta rzeszowscy rajcy zdecydują o dołączeniu kolejnego miasto do licznej grupy miast partnerskich stolicy innowacji. Projekt uchwały zostanie poddany do głosowania już 19 listopada.

Aktualnie miasto Rzeszów prowadzi współpracę partnerską z 14 miastami z Europy, Stanów Zjednoczonych oraz Chin. Docelowo, utrzymywanie relacji ma pomóc w wymianie gospodarczej, edukacyjnej, kulturowej, turystycznej, sportowej oraz medycznej.

Kolejnym miastem ma być ukraińska miejscowość słynąca z leczniczych wód mineralnych. W Truskawcu, bo o nim mowa, znajduje się m.in. słynna Międzynarodowa Klinika Leczenia Regeneracyjnego.
Reklama
Znajdziemy tam aż 17 uzdrowisk, 7 pensjonatów, 27 hoteli, 18 willi noclegowych, 10 ośrodków SPA, a także 15 laboratoriów. W 2018 roku uzdrowisko odwiedziło 230 tys. turystów, z czego 25 tys. gości pochodziło z Polski.

„Współpraca Rzeszowa z tak silnym ośrodkiem balneologicznym, znanym na całym świecie, pozwoli na wymianę doświadczeń w dziedzinie ochrony zdrowia, profilaktyki chorób oraz turystyce medycznej” – czytamy w projekcie uchwały, nad którym radni pochylą się podczas najbliższej sesji Rady Miasta 19 listopada.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trzy osoby podtrute tlenkiem węgla w Świlczy

RZESZÓW. Kobieta wraz z dwójką dzieci podtruły się tlenkiem węgla. Na szczęście nie doszło do tragedii.

Rzeszów

Więcej budek dla jerzyków przy rzeszowskich blokach. Ptaki niemal zniknęły z terenu miasta

RZESZÓW. Pracownicy MZBM zawiesili dwadzieścia budek dla jerzyków na elewacji bloku przy ul. Leszczyńskiego. Kolejnych 400 budek czeka na umieszczenie przy ścianach innych budynków.

Rzeszów

Miasto wesprze kolejny startup. To aplikacja ułatwiająca lotnicze podróże

RZESZÓW. Rzeszów przyczyni się do rozwoju mobilnej aplikacji FLYTRIP lokalnej firmy Propjet. To nowoczesne narzędzie, które ma ułatwić podróżowanie samolotem. 

Rzeszów

Będą nowe ekologiczne autobusy w Rzeszowie

RZESZÓW. Ruszył przetarg na zakup kolejnych miejskich autobusów elektrycznych i gazowych. Miejski tabor wzmocni się łącznie o 14 ekologicznych pojazdów.

Rzeszów

W listopadzie Rzeszów zyskał prawie 800 drzew

RZESZÓW. Zakończyły się jesienne nasadzenia drzew na terenie miasta. W różnych punktach Rzeszowa posadzono blisko 800 roślin, m.in. lip, dębów i brzóz.

Rzeszów

Straż Miejska kontrolowała dym z domowych kominów przy pomocy drona

RZESZÓW. Od osiedli Zalesie i Przybyszówka zaczęły się kontrole dymu wydobywającego się z domowych kominów. Straż Miejska używa do tego drona. W czterech miejscach mogło dojść do nadużyć.

Rzeszów

W niedzielę kolejna akcja szczepień w Urzędzie Wojewódzkim

RZESZÓW. W niedzielę 5 grudnia Podkarpacki Urząd Wojewódzki, we współpracy z Centrum Medycznym LUX MED, przeprowadzi na terenie urzędu kolejną akcję szczepień ochronnych przeciw COVID-19. 

Rzeszów

Miejskie drzewa będą badane tomografem

RZESZÓW. Prezydent Fijołek zdecydował o zakupie tomografu dźwiękowego do badania drzew z terenu Rzeszowa. Dzięki urządzeniu łatwiej będzie zadbać o stan najcenniejszych z nich.

Reklama