Rzeszów - Sobota, 20.12.2025
Reklama

Rzeszów bez żużla w 2019 roku. Speedway Stal Rzeszów bez „dzikiej karty”

Dodano: 21.01.2019 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Polski Związek Motorowy zdecydował, że Speedway Stal Rzeszów nie otrzyma licencji na sezon 2019. Nie pomogły ani odwołania ani szansa na uzyskanie „dzikiej karty”.

Cała historia ma swój początek 6 grudnia ubiegłego roku, kiedy Zespół ds. Licencji dla Klubów Ekstraligi Żużlowej oraz I i II ligi odmówił przyznania rzeszowskiej drużynie licencji na sezon 2019.

„Osoba zajmująca się przygotowaniem dokumentów niezbędnych do otrzymania takowej licencji dopuściła się zaniedbania i nie skompletowała wszystkich zaświadczeń” – informował klub za pośrednictwem swojej strony internetowej.

Jeszcze w grudniu ubiegłego roku klub próbował odwoływać się od decyzji, jednak bezskutecznie. Następnie prezydium ZG PZM ogłosiło konkurs na przyznanie „dzikiej karty” uprawniającej do udziału w rozgrywkach I ligi, w którym udział wzięła drużyna z Rzeszowa.

Koniec końców Polski Związek Motorowy zdecydował się utrzymać decyzję odmawiającą przyznania licencji dla Speedway Stal Rzeszów. Podobny los spotkał Klub Żużlowy Orzeł Łódź.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wybrano listę projektów Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2020 r.

RZESZÓW. Głosowanie odbędzie się od 30 sierpnia do 20 września br.

Rzeszów

Marszałek Józef Piłsudski przybył na plac Wolności [VIDEO]

RZESZÓW. Pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego stanął w Rzeszowie na placu Wolności.

Rzeszów

Podpisano umowę na dostarczenie pociągów dla Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej

RZESZÓW. Sprzęt za ok. 200 mln zł będzie obsługiwał Podkarpacką Kolej Aglomeracyjną.

Rzeszów

Tesco w Rzeszowie do likwidacji. Nieoficjalnie wiadomo, że działać będzie do 30 października

RZESZÓW. W Solidarności nie wiedzą komu te tereny zostały sprzedane, o ile w ogóle zostały sprzedane. 

Rzeszów

Jaka przyszłość czeka linie nr 57? Mieszkańcy Łańcuta pomogą w podjęciu decyzji

RZESZÓW. Władze Rzeszowa zdążyły już przedstawić nową ofertę. 

Rzeszów

Dzień otwarty Podkarpackiego Oddziału NFZ w Rzeszowie

RZESZÓW. Porad udzielać będzie personel Klinicznego Szpitala Nr 1 im Chopina.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc startuje w wyborach do Sejmu. Będą w Rzeszowie przedterminowe wybory?

RZESZÓW. Tadeusz Ferenc został „jedynka” Koalicji Obywatelskiej na Podkarpaciu.

Reklama